Tripp Lite U442-DOCK2-S dockningsstationer för bärbara datorer Kabel USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C Silver
- Brand: Eaton
- Category:
- SKU: U442-DOCK2-S
- EAN: 0037332213488 3733221348800
Tripp Lite U442-DOCK2-S, Kabel, USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C, USB Type-C, 1000 Mbit/s, IEEE 802.3, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, Silver
Offer details
Description
Tripp Lite U442-DOCK2-S. Anslutningsteknologi: Kabel, Värdgränssnitt: USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C, USB-anslutning: USB Type-C. Datahastighet för Ethernet-LAN: 1000 Mbit/s, Kommunikationsstandarder: IEEE 802.3, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x. Produktens färg: Silver, Typ av minneskort: MMC, MicroSD (TransFlash), SD, Dataöverföringshastighet: 5 Gbit/s. AC-inspänning: 20 V, Ingående ström: 3 A, Utgångsspänning: 5 V. Djup: 210,8 mm, Vikt: 230 g
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 0 |
| Värdgränssnitt | USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 3 |
| USB-anslutning | USB Type-C |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ C-portar | 1 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| Antal Mini Displayportar | 1 |
| Uttag för mikrofon/linje in | Nej |
| Hörlursutgångar | 0 |
| Nätverk | |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 1000 Mbit/s |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Prestanda | |
| Produktens färg | Silver |
| Inbyggd kortläsare | Ja |
| Typ av minneskort | MMC, MicroSD (TransFlash), SD |
| Ursprungsland | Vietnam |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Maximal digital upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Dataöverföringshastighet | 5 Gbit/s |
| Laddning funktion | Ja |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Certifiering | CE, FCC, REACH |
| Material, hölje | Gjuten aluminium, Polyvinylklorid (PVC) |
| Lagringsmedia | |
| Inbyggd kortläsare | Ja |
| Typ av minneskort | MMC, MicroSD (TransFlash), SD |
| Strömtillförsel | |
| AC-inspänning | 20 V |
| Ingående ström | 3 A |
| Strömförbrukning (vanlig) | 5 W |
| Utgångsspänning | 5 V |
| Uteffekt | 0,9 A |
| Programvara | |
| Mac-kompatibel | Ja |
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | Ja |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 45 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -10 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 85% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 90% |
| Vikt & dimension | |
| Djup | 210,8 mm |
| Vikt | 230 g |
| Förpackningens bredd | 165,1 mm |
| Låddjup | 134,9 mm |
| Höjd | 23,1 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 240 g |
| Design | |
| Produktens färg | Silver |
| Ursprungsland | Vietnam |
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | Ja |
| Certifiering | CE, FCC, REACH |
| Förpackning | |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Förpackningens bredd | 165,1 mm |
| Låddjup | 134,9 mm |
| Höjd | 23,1 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 240 g |
| Förpackningens innehåll | |
| Bruksanvisning | Ja |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Tekniska detaljer | |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 10037332213485 |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733020 |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 2,6 kg |
| Ytterförpackningens längd | 175 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 145 mm |
| Ytterförpackningens bredd | 240 mm |
| Produkter per ytterförpackning | 10 styck |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 2,6 kg |
| Ytterförpackningens längd | 175 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 145 mm |
| Ytterförpackningens bredd | 240 mm |
| Produkter per ytterförpackning | 10 styck |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733020 |