Tripp Lite U442-DOCK16-B dockningsstationer för bärbara datorer Kabel USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Grå
- Brand: Eaton
- Category:
- SKU: U442-DOCK16-B
- EAN: 3733225362000 0037332253620
Tripp Lite U442-DOCK16-B, Kabel, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C, 60 W, 10,100,1000 Mbit/s, Grå, 5 Gbit/s
Offer details
Description
Tripp Lite U442-DOCK16-B. Anslutningsteknologi: Kabel, Värdgränssnitt: USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C, USB-strömförsörjning upp till: 60 W. Datahastighet för Ethernet-LAN: 10,100,1000 Mbit/s. Produktens färg: Grå, Dataöverföringshastighet: 5 Gbit/s, HD-typ: 4K Ultra HD. Strömkälla av typen: USB, Uteffekt: 3 A. Vikt: 70 g
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 0 |
| Värdgränssnitt | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)typ C-portar | 1 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| Antal Mini Displayportar | 1 |
| Uttag för mikrofon/linje in | Nej |
| Hörlursutgångar | 1 |
| USB-strömleverans | Ja |
| Revision av USB-strömförsörjning | 3.0 |
| USB-strömförsörjning upp till | 60 W |
| Nätverk | |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Prestanda | |
| Produktens färg | Grå |
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Antal displayer som stöds | 3 |
| Ursprungsland | Kina |
| Maximal digital upplösning | 4096 x 2160 pixlar |
| LED-indikatorer | Energiljus |
| Dataöverföringshastighet | 5 Gbit/s |
| Certifiering | CE, FCC, REACH |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Material, hölje | Gjuten aluminium |
| Lagringsmedia | |
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Strömtillförsel | |
| Strömkälla av typen | USB |
| Uteffekt | 3 A |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 0 - 95% |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 70 g |
| Förpackningens bredd | 199,9 mm |
| Låddjup | 100,1 mm |
| Förpackningens höjd | 38,1 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 230 g |
| Design | |
| Produktens färg | Grå |
| Ursprungsland | Kina |
| LED-indikatorer | Energiljus |
| Certifiering | CE, FCC, REACH |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 199,9 mm |
| Låddjup | 100,1 mm |
| Förpackningens höjd | 38,1 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 230 g |
| Förpackningens innehåll | |
| Bruksanvisning | Ja |
| Tekniska detaljer | |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 10037332253627 |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733020 |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 2,6 kg |
| Ytterförpackningens längd | 220 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 115,1 mm |
| Ytterförpackningens bredd | 279,9 mm |
| Produkter per ytterförpackning | 10 styck |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 2,6 kg |
| Ytterförpackningens längd | 220 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 115,1 mm |
| Ytterförpackningens bredd | 279,9 mm |
| Produkter per ytterförpackning | 10 styck |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733020 |