HPE MSA 2060 hårddiskar 240 TB Rack (2U) Svart, Silver
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P79252-B25
- EAN: 0190017783048
HPE MSA 2060, 240 TB, HDD, 3.5", 5 kg, Rack (2U), Svart, Silver
Offer details
Trade Prices
Description
HPE MSA 2060. Total installerad lagringskapacitet: 240 TB, Typ av installerad lagringsenhet: HDD, Lagringsenhetens storlek: 3.5". Chassityp: Rack (2U), Enhetsklass: Stor företagsverksamhet. Antal lagringsenheter som stöds: 24, Typer av lagringsenheter som stöds: HDD & SSD, Lagringsenhetsgränssnitt som stöds: SAS. Bredd: 89 mm, Djup: 445 mm, Höjd: 508 mm, Vikt: 5 kg. Produktens färg: Svart, Silver
Specifications
| Lagringsmedia | |
|---|---|
| Total installerad lagringskapacitet | 240 TB |
| Lagringsenheter installerade | Ja |
| Typ av installerad lagringsenhet | HDD |
| Antal installerade lagringsenheter | 12 |
| Typer av lagringsenheter som stöds | HDD & SSD |
| Antal lagringsenheter som stöds | 24 |
| Högsta lagringskapacitet | 2830 TB |
| Lagringsenhetens kapacitet | 20 TB |
| Lagringsenhetens storlek | 3.5" |
| Hårddiskstyp | Up to 12 HDD and/or SSD per base array |
| Lagringsenhetsgränssnitt som stöds | SAS |
| Anslutningar | |
| Värdportar | 4 |
| Fiberkanal | Ja |
| Design | |
| Enhetsklass | Stor företagsverksamhet |
| Chassityp | Rack (2U) |
| Produktens färg | Svart, Silver |
| Prestanda | |
| Enhetsklass | Stor företagsverksamhet |
| Systemkrav | |
| Serveroperativsystem som stöds | Windows Server 2022, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Ja |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 89 mm |
| Djup | 445 mm |
| Höjd | 508 mm |
| Vikt | 5 kg |
| Tekniska detaljer | |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
| Hållbarhet | |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
| Övrigt | |
| Formfaktor | LFF |
| Kompatibla operativsystem | Windows Server 2022; Windows Server 2019; Windows Server 2016; VMWare vSphere 6.7; Red Hat Linux 8; SuSE SLES 15; See HPE SPOCK for more details. |
| Vikt (imperial) | 4,99 kg (11 lbs) |
| Hårddiskkontroller | 2x 16 Gb Fibre Channel 4-port Controller |
| Expansion beskrivning | 24 drive bay 2060 SFF drive enclosure or 12 drive bay 2060 LFF drive enclosure (add up to 9 with any combination) |