HPE MSA 16Gb Short Wave Fibre Channel SFP+ 4-pack Transceiver transceiver-moduler för nätverk Fiberoptik 16000 Mbit/s SFP+ 850 nm
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: C8R24B
- EAN: 0190017186368 4549821122486 07 ...1122486 0725184634000more
- Sell Price:
- Contract No:
- Account price:
HPE MSA 16Gb Short Wave Fibre Channel SFP+ 4-pack Transceiver, Fiberoptik, 16000 Mbit/s, SFP+, LC, 50/125,62.5/125 um, SW
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
HPE MSA 16Gb SW FC SFP 4pk XCVR |
2875292 | Register free see stock | ||
|
SFP+ Tranceiver Modul |
C8R24B | |||
|
HPE - SFP+ s?ndar/mottagarmodul - 16 Gb fiberkanal (KV) - Fibre Channel (paket om 4) |
4358560 | |||
|
HPE - SFP+ sändar/mottagarmodul - 16 Gb fiberkanal (KV) - Fibre Channel (paket om 4) |
4358560 | |||
|
MSA 16Gb Short Wave Fibre Channel SFP+ 4-pack Transceiver |
HPC8R24B | |||
Related Products
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
-
Category: Hårddiskar
Description
HPE MSA 16Gb Short Wave Fibre Channel SFP+ 4-pack Transceiver. SFP transceiver typ: Fiberoptik, Maximal dataöverföringshastighet: 16000 Mbit/s, Gränssnittstyp: SFP+. Bredd: 203,2 mm, Djup: 5,3 mm, Höjd: 76,2 mm. Antal per förpackning: 4 styck. Vikt (imperial): 0,113 kg (0.25 lbs)
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| SFP transceiver typ | Fiberoptik |
| Gränssnittstyp | SFP+ |
| Maximal dataöverföringshastighet | 16000 Mbit/s |
| Fiberoptiska kontakten | LC |
| Våglängd | 850 nm |
| Fiberkabeldiameter som stöds | 50/125,62.5/125 um |
| SMF (Single-mode fiber) stöds | Nej |
| Stöd för MMF (Multi-mode fiber) | Ja |
| SFP-sändtagarstandard | SW |
| Harmonized System (HS)-kod | 85369010 |
| Nätverk | |
| SFP transceiver typ | Fiberoptik |
| Gränssnittstyp | SFP+ |
| Maximal dataöverföringshastighet | 16000 Mbit/s |
| Fiberoptiska kontakten | LC |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 203,2 mm |
| Djup | 5,3 mm |
| Höjd | 76,2 mm |
| Vikt | 110 g |
| Förpackningens innehåll | |
| Antal per förpackning | 4 styck |
| Logistikdata | |
| Antal per förpackning | 4 styck |
| Harmonized System (HS)-kod | 85369010 |
| Övrigt | |
| Vikt (imperial) | 0,113 kg (0.25 lbs) |