Tripp Lite U336-SMF-1G-LC nätverkskort Fiber 1000 Mbit/s
- Brand: Eaton
- Category:
- SKU: U336-SMF-1G-LC
- EAN: 0037332225986
Tripp Lite U336-SMF-1G-LC, Kabel, USB, Fiber, 1000 Mbit/s, Vit
Offer details
Description
Tripp Lite U336-SMF-1G-LC. Anslutningsteknologi: Kabel, Värdgränssnitt: USB, Gränssnitt: Fiber. Maximal dataöverföringshastighet: 1000 Mbit/s. USB-ström. Produktens färg: Vit
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Intern | Nej |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Värdgränssnitt | USB |
| Gränssnitt | Fiber |
| Fiberportar kvantitet | 1 |
| Fiberoptiska kontakten | LC |
| USB-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Bandbredd | |
| Maximal dataöverföringshastighet | 1000 Mbit/s |
| Nätverk | |
| Maximal dataöverföringshastighet | 1000 Mbit/s |
| Maximal räckvidd | 5000 m |
| Design | |
| Intern | Nej |
| Produktens färg | Vit |
| Certifiering | CE, FCC, REACH |
| LED-indikatorer | Ja |
| Ursprungsland | Kina |
| Komponent för | PC / bärbar dator |
| Material, hölje | ABS, Polyvinylklorid (PVC) |
| Strömtillförsel | |
| USB-ström | Ja |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | 0 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 90% |
| Minsta drifttemperatur | 0 ° C |
| Maximal arbetstemperatur | 55 ° C |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 50 g |
| Förpackningens bredd | 111 mm |
| Låddjup | 39,1 mm |
| Förpackningens höjd | 157 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 130 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 111 mm |
| Låddjup | 39,1 mm |
| Förpackningens höjd | 157 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 130 g |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Tekniska detaljer | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Certifikat | |
| Certifiering | CE, FCC, REACH |
| Övrigt | |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 10037332225983 |
| Material, hölje | ABS, Polyvinylklorid (PVC) |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Minsta drifttemperatur | 0 ° C |
| Maximal arbetstemperatur | 55 ° C |
| Förpackningens innehåll | |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningens bredd | 172 mm |
| Ytterförpackningens längd | 245,1 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 220 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 1,33 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 10 styck |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 10037332225983 |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |