HPE 960GB SATA 6G Mixed Use SFF BC Multi Vendor SSD 2.5"
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P40503-B21
- EAN: 4549821410354 5902002179195
HPE 960GB SATA 6G Mixed Use SFF BC Multi Vendor SSD, 960 GB, 2.5"
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
HPE 960GB SATA 6G Mixed Use SFF BC Multi Vendor SSD. Solid-state drive kapacitet: 960 GB, SSD-diskens formfaktor: 2.5", Komponent för: Server/arbetsstation
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Gränssnitt | SATA |
| Komponent för | Server/arbetsstation |
| Solid-state drive kapacitet | 960 GB |
| Slumpvis läsning (4 kB) | 61000 IOPS |
| Random skrivning (4KB) | 31000 IOPS |
| NVMe | Nej |
| SSD-diskens formfaktor | 2.5" |
| Avsedd arbetsbelastning | Mixed Use (MU) |
| Stöd för hot-plug | Ja |
| DWPD (drive writes per day) | 3,4 |
| Kompatibla produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Harmonized System (HS)-kod | 84717070 |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning (genomsnitt) | 3,93 W |
| Prestanda | |
| Gränssnitt | SATA |
| Komponent för | Server/arbetsstation |
| Solid-state drive kapacitet | 960 GB |
| Slumpvis läsning (4 kB) | 61000 IOPS |
| Random skrivning (4KB) | 31000 IOPS |
| NVMe | Nej |
| Kompatibla produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Design | |
| Komponent för | Server/arbetsstation |
| SSD-diskens formfaktor | 2.5" |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 146,1 mm |
| Djup | 222,3 mm |
| Höjd | 139,7 mm |
| Vikt | 500 g |
| Tekniska detaljer | |
| Gränssnitt | SATA |
| SSD-diskens formfaktor | 2.5" |
| Övrigt | |
| Vikt (imperial) | 0,499 kg (1.1 lbs) |
| Kompatibla produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84717070 |