HPE ProLiant DL345 Gen11 8SFF Configure-to-order Server servrar Rack (2U) AMD EPYC DDR5-SDRAM 0 W
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P54205-B21
- EAN: 0190017644844 0190017644813 01 ...7644813 0190017644851 0190017644806 0190017644790 0190017644820 0190017595689 4549821514809more
HPE ProLiant DL345 Gen11 8SFF Configure-to-order Server, DDR5-SDRAM, 0 W, Rack (2U)
Offer details
Related Products
Description
HPE ProLiant DL345 Gen11 8SFF Configure-to-order Server. Processorfamilj: AMD EPYC. Typ av internminne: DDR5-SDRAM. Strömförsörjning: 0 W. Chassityp: Rack (2U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfamilj | AMD EPYC |
| Processorns cachetyp | L3 |
| Processorsockel | Socket SP5 |
| Processortillverkare | AMD |
| Moderkortets chipset | AMD SoC |
| Minne | |
| Typ av internminne | DDR5-SDRAM |
| Lagringsmedia | |
| RAID-kontroller som stöds | HPE Smart Array SAS/SATA Controllers or Tri-Mode controllers, refer to the QuickSpecs for more details |
| Lagringsenhetsgränssnitt som stöds | SATA, Serial Attached SCSI (SAS) |
| Anslutningar | |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 3 |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 0 |
| Expansionsplatser | 8 maximum, for detailed descriptions refer to the QuickSpecs |
| Design | |
| Chassityp | Rack (2U) |
| Prestanda | |
| Trusted Platform Module (TPM)-version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Management-Plattform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download), HPE iLO Advanced, HPE iLO Advanced Premium Security Edition, and HPE OneView Advanced (require licenses), HPE Compute Ops Management (subscription included) |
| Strömtillförsel | |
| Nätaggregatstyp | 2 Flexible Slot power supplies maximum, depending on model |
| Strömförsörjning | 0 W |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 600,2 mm |
| Vikt | 38 kg |
| Höjd | 270 mm |
| Djup | 917,7 mm |
| Tekniska detaljer | |
| Antal lagringsenheter som stöds | 8 |
| Övrigt | |
| Minnestyper som stöds | DDR5-SDRAM |
| Antal processorer som stöds | 1 |
| Antalet DIMM-platser | 12 |
| Hårddisk hot swap | Ja |
| Vikt (imperial) | 38 kg (83.7 lbs) |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 600,2 x 917,7 x 270 mm (23.6 x 36.1 x 10.6") |