Offer details
Description
HPE ProLiant DL360 Gen10 8SFF BC Configure-to-order System. Typ av internminne: DDR4-SDRAM. Nätverksansluten (Ethernet). Chassityp: Rack (1U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorns cachetyp | L3 |
| Minne | |
| Typ av internminne | DDR4-SDRAM |
| Lagringsmedia | |
| RAID-kontroller som stöds | HPE Smart Array S100i and/or HPE Essential or Performance RAID controllers, depending on model |
| Solid-state drive-gränssnitt | PCI Express 4.0 |
| Nätverk | |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Gigabit Ethernet |
| Anslutningar | |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 4 |
| Expansionsplatser | 3, for detailed descriptions refer to the QuickSpecs |
| Design | |
| Chassityp | Rack (1U) |
| Prestanda | |
| Trusted Platform Module (TPM)-version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Säkerhetsegenskaper | Optional locking Bezel Kit, Intrusion Detection Kit, and HPE TPM 2.0 |
| Management-Plattform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download); Optional- HPE iLO Advanced, and HPE OneView Advanced (require licenses) |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 13 kg |
| Djup | 434,6 mm |
| Övrigt | |
| Säkerhetsegenskaper | Optional locking Bezel Kit, Intrusion Detection Kit, and HPE TPM 2.0 |
| Antal processorer som stöds | 2 |
| Vikt (imperial) | 13 kg (28.7 lbs) |