Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
HPE ProLiant ML30 Gen11. Processorfamilj: Intel® Xeon®, Processorfrekvens: 3,5 GHz, Processor: 6325P. Internminne: 32 GB, Typ av internminne: DDR5-SDRAM, Minneslayout: 1 x 32 GB. Total lagringskapacitet: 960 GB. Nätverksansluten (Ethernet). Strömförsörjning: 1000 W, Stöd för redundant strömförsörjning (RPS). Chassityp: Tower (4U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfrekvens | 3,5 GHz |
| Processorfamilj | Intel® Xeon® |
| Processor | 6325P |
| Processorkärnor | 4 |
| Antal processorer installerade | 1 |
| Processorns cachetyp | L3 |
| Processorns cache | 12 MB |
| Processortillverkare | Intel |
| Processorboostfrekvens | 5,2 GHz |
| Prestandakärnor | 4 |
| Minne | |
| Internminne | 32 GB |
| Maximalt internminne | 128 GB |
| Typ av internminne | DDR5-SDRAM |
| Minnesplatser | 4x DIMM |
| Minneslayout | 1 x 32 GB |
| Minne klockhastighet | 4800 MHz |
| Lagringsmedia | |
| Total lagringskapacitet | 960 GB |
| RAID-kontroller som stöds | Embedded Intel VROC SATA (formerly known as Intel RSTe) |
| RAID-stöd | Ja |
| Solid-state drive-gränssnitt | SATA III |
| Solid-state drive kapacitet | 480 GB |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Antal SSD-minnen som stöds | 8 |
| Antalet installerade SSD | 2 |
| SSD-storlekar som stöds | 2.5" |
| Grafiken | |
| Ombord grafikkort modell | Ej tillgänglig |
| Ombord grafikkort | Nej |
| Nätverk | |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Gigabit Ethernet |
| Anslutningar | |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 6 |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 4 |
| Antal Displayportar | 1 |
| Expansionsplatser | 4, for detailed descriptions refer to the QuickSpecs |
| Antal hanteringsportar | 1 styck |
| Design | |
| Chassityp | Tower (4U) |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Produktens färg | Svart |
| Prestanda | |
| Installerat operativsystem | Nej |
| Trusted Platform Module (TPM)-version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Säkerhetsegenskaper | Embedded Trusted Platform Module (TPM) 2.0 enabled by default. For servers shipping to China, the TPM is disabled. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Management-Plattform | HPE iLO Standard with intelligent provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download) (standard) HPE iLO Advanced, HPE OneView Advanced (optional, requires licenses), and HPE Compute Ops Management (optional subscription available). |
| Programvara | |
| Installerat operativsystem | Nej |
| Strömtillförsel | |
| Stöd för redundant strömförsörjning (RPS) | Ja |
| Nätaggregatstyp | 1x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Antal huvudnätaggregat | 1 |
| Strömförsörjning | 1000 W |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 175,3 mm |
| Höjd | 368,3 mm |
| Djup | 475 mm |
| Övrigt | |
| Säkerhetsegenskaper | Embedded Trusted Platform Module (TPM) 2.0 enabled by default. For servers shipping to China, the TPM is disabled. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Antal processorer som stöds | 1 |
| Standardfläktar | 1x Standard Fan |
| Hårddiskstyp | 2x HPE 480GB SATA 6G Read Intensive SFF BC Multi Vendor SSD |