HPE ProLiant DL380 Gen10 8SFF BC NC Configure-to-order System servrar Rack (2U) Intel® Xeon® Scalable DDR4-SDRAM 0 W
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P56969-B21
- EAN: 0190017622644 0190017618418 01 ...7618418 0190017622620 0190017622651 0190017622637 0190017622675more
HPE ProLiant DL380 Gen10 8SFF BC NC Configure-to-order System, DDR4-SDRAM, 0 W, Rack (2U)
Offer details
Description
HPE ProLiant DL380 Gen10 8SFF BC NC Configure-to-order System. Processorfamilj: Intel® Xeon® Scalable. Typ av internminne: DDR4-SDRAM. Nätverksansluten (Ethernet). Strömförsörjning: 0 W. Chassityp: Rack (2U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorgenerering | Intel Xeon Scalable 2nd Gen |
| Processorfamilj | Intel® Xeon® Scalable |
| Processorns cachetyp | L3 |
| Processorsockel | LGA 3647 (Socket P) |
| Processortillverkare | Intel |
| Moderkortets chipset | Intel® C621 |
| Minne | |
| Typ av internminne | DDR4-SDRAM |
| Lagringsmedia | |
| RAID-kontroller som stöds | 1 HPE Smart Array S100i and/or 1 HPE Smart Array P408i-a and/or 1 HPE Smart Array P816i-a and/or 1 HPE Smart Array E208i-a, depending on model |
| Lagringsenhetsgränssnitt som stöds | SATA |
| Nätverk | |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Anslutningar | |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 0 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 4 |
| Expansionsplatser | 8, for detailed descriptions reference the QuickSpecs |
| Design | |
| Chassityp | Rack (2U) |
| Prestanda | |
| Trusted Platform Module (TPM)-version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Säkerhetsegenskaper | Optional locking Bezel Kit, Intrusion Detection Kit, and HPE TPM 2.0 |
| Management-Plattform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download) (standard) HPE iLO Advanced, and HPE OneView Advanced (optional; requires licenses) |
| Strömtillförsel | |
| Strömförsörjning | 0 W |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 445,5 mm |
| Vikt | 14,8 kg |
| Höjd | 87,4 mm |
| Djup | 730,3 mm |
| Tekniska detaljer | |
| Antal lagringsenheter som stöds | 8 |
| Övrigt | |
| Minnestyper som stöds | DDR4-SDRAM |
| Säkerhetsegenskaper | Optional locking Bezel Kit, Intrusion Detection Kit, and HPE TPM 2.0 |
| Antal processorer som stöds | 2 |
| Antalet DIMM-platser | 24 |
| Hårddisk hot swap | Ja |
| Vikt (imperial) | 14,8 kg (32.6 lbs) |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 445,5 x 730,2 x 87,4 mm (17.5 x 28.8 x 3.44") |