Tripp Lite U360-010-IND gränssnittshubbar USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-B 5000 Mbit/s Svart
- Brand: Eaton
- Category:
- SKU: U360-010-IND
- EAN: 0037332231246
Tripp Lite U360-010-IND, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-B, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A, 5000 Mbit/s, Svart, SGCC, Malaysia
Offer details
Description
Tripp Lite U360-010-IND. Värdgränssnitt: USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-B, Hub-gränssnitt: USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A. Faktisk dataöverföringshastighet: 5000 Mbit/s, Produktens färg: Svart, Material, hölje: SGCC. Strömförbrukning (max): 51,3 W, Spänning: 100 - 240 V, Ingående ström: 0.6 A. Bredd: 201 mm, Djup: 81 mm, Höjd: 33 mm. Förpackningens bredd: 114,3 mm, Låddjup: 228,6 mm, Höjd: 66 mm
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Värdgränssnitt | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-B |
| Antal anslutningar | 10 |
| Hub-gränssnitt | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 10 |
| Plintport | Ja |
| Egenskaper | |
| Faktisk dataöverföringshastighet | 5000 Mbit/s |
| LED-indikatorer | Ja |
| Ursprungsland | Malaysia |
| Produktens färg | Svart |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Certifiering | CE, FCC, RoHS, REACH |
| Överströmsskydd | Ja |
| Material, hölje | SGCC |
| Strömtillförsel | |
| USB-laddningsport | Ja |
| Strömförbrukning (max) | 51,3 W |
| Spänning | 100 - 240 V |
| Ingående ström | 0.6 A |
| Utgångsspänning | 9 - 40 V |
| Uteffekt | 3 A |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Prestanda | |
| Certifiering | CE, FCC, RoHS, REACH |
| Faktisk dataöverföringshastighet | 5000 Mbit/s |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Överströmsskydd | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod | 84719000 |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 201 mm |
| Djup | 81 mm |
| Höjd | 33 mm |
| Vikt | 430 g |
| Förpackningens bredd | 114,3 mm |
| Låddjup | 228,6 mm |
| Förpackningens höjd | 66 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 640 g |
| Förpackning | |
| Förpackningstyp | Låda |
| Förpackningens bredd | 114,3 mm |
| Låddjup | 228,6 mm |
| Förpackningens höjd | 66 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 640 g |
| Förpackningens innehåll | |
| Väggmonteringssats | Ja |
| Kopplingsplint ingår | Ja |
| Bruksanvisning | Ja |
| Kabel inkluderad | USB |
| DIN-skena ingår | Ja |
| Förpackningstyp | Låda |
| Design | |
| LED-indikatorer | Ja |
| Ursprungsland | Malaysia |
| Produktens färg | Svart |
| Certifiering | CE, FCC, RoHS, REACH |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -10 - 55 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 90% |
| Omgivningstemperatur vid drift | 32 - 104 ° F |
| Tekniska detaljer | |
| Omgivningstemperatur vid drift | 32 - 104 ° F |
| Ursprungsland | Malaysia |
| Överströmsskydd | Ja |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningens bredd | 246,4 mm |
| Ytterförpackningens längd | 350,5 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 256,5 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 6,94 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 10 styck |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 10037332231243 |
| Harmonized System (HS)-kod | 84719000 |