Tripp Lite U360-004-R-INT gränssnittshubbar USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-B 5000 Mbit/s Svart
- Brand: Eaton
- Category:
- SKU: U360-004-R-INT
- EAN: 0037332272065 3733227206500
Tripp Lite U360-004-R-INT, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-B, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A, 5000 Mbit/s, Svart, Akrylnitrilbutadienstyren (ABS), Kina
Offer details
Related Products
Description
Tripp Lite U360-004-R-INT. Värdgränssnitt: USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-B, Hub-gränssnitt: USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A. Faktisk dataöverföringshastighet: 5000 Mbit/s, Produktens färg: Svart, Material, hölje: Akrylnitrilbutadienstyren (ABS). Nätaggregatstyp: AC, Spänning: 100 - 240 V, Ingående ström: 0.6 A. Bredd: 58,4 mm, Djup: 22,4 mm, Höjd: 86,3 mm. Antal per förpackning: 1 styck, Förpackningens bredd: 116,8 mm, Låddjup: 139,7 mm
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Värdgränssnitt | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-B |
| Antal anslutningar | 4 |
| Hub-gränssnitt | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 4 |
| Likströmsingång | Ja |
| Egenskaper | |
| Faktisk dataöverföringshastighet | 5000 Mbit/s |
| LED-indikatorer | Ja |
| Ursprungsland | Kina |
| Produktens färg | Svart |
| Material, hölje | Akrylnitrilbutadienstyren (ABS) |
| Strömtillförsel | |
| Spänning | 100 - 240 V |
| Ingående ström | 0.6 A |
| Utgångsspänning | 5 V |
| Uteffekt | 3 A |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Nätaggregatstyp | AC |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 58,4 mm |
| Djup | 22,4 mm |
| Höjd | 86,3 mm |
| Vikt | 60 g |
| Förpackningens bredd | 116,8 mm |
| Låddjup | 139,7 mm |
| Höjd | 73,7 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 410 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 116,8 mm |
| Låddjup | 139,7 mm |
| Höjd | 73,7 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 410 g |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Prestanda | |
| Faktisk dataöverföringshastighet | 5000 Mbit/s |
| Harmonized System (HS)-kod | 8517,62,0090 |
| Förpackningens innehåll | |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Typer av nätkontakter som ingår | AU, EU, UK |
| Kabel inkluderad | USB typ A till USB typ B |
| Design | |
| LED-indikatorer | Ja |
| Ursprungsland | Kina |
| Produktens färg | Svart |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | -2 - 52 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 56 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 95% |
| Omgivningstemperatur vid drift | 28,4 - 125,6 ° F |
| Minsta drifttemperatur | -2 ° C |
| Maximal arbetstemperatur | 52 ° C |
| Tekniska detaljer | |
| Omgivningstemperatur vid drift | 28,4 - 125,6 ° F |
| Ursprungsland | Kina |
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, Federal Communications Commission (FCC), REACH, RoHS, UKCA |
| Hållbarhet | |
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningens bredd | 254 mm |
| Ytterförpackningens längd | 383,5 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 162,6 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 4,17 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 10 styck |
| Harmonized System (HS)-kod | 8517,62,0090 |