Leitz 180° Cosy LAF-pärm Soft Touch
- Brand: LEITZ
- Category:
- SKU: 10620089
- EAN: 4002432125258
180° Cosy LAF-pärm Soft Touch
Offer details
Description
Känn dig som hemma vart än din arbetsdag tar dig med Cosy serien från Leitz. Med sin minimalistiska design och inbjudande matta finish kan du lägga till stil och färg till ditt arbetsområde. 180° Cosy LAF-pärm är idealisk för alla dina arkiveringsbehov och har den unika, patenterade mekanismen som öppnar 180 ° för 50% bredare öppning och 20% snabbare arkivering. Denna Soft touch LAF-pärm är det perfekta tillskottet till ditt hem eller kontor så att du förblir avslappnad och produktiv hela dagen.
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Produktens färg | Svart |
| Material | Kartong |
| Format | A4 |
| Högsta kapacitet | 350 ark |
| Media vikt | 80 g/m ^ |
| Kantförstärkning | Nej |
| Ryggbredd | 5,2 cm |
| Ryggetikett | Ja |
| Tumhål | Ja |
| Typ av yta | Mönstrad yta |
| Certifiering | FSC |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 318 mm |
| Djup | 285 mm |
| Höjd | 52 mm |
| Vikt | 430 g |