HPE SN1700E 64Gb 1-port Fibre Channel Host Bus Adapter Intern 64 Mbit/s
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R7N77A
- EAN: 0190017520056
HPE SN1700E 64Gb 1-port Fibre Channel Host Bus Adapter, Intern, PCI Express, 64 Mbit/s
Offer details
Related Products
Description
HPE SN1700E 64Gb 1-port Fibre Channel Host Bus Adapter. Intern. Värdgränssnitt: PCI Express. Maximal dataöverföringshastighet: 64 Mbit/s
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Intern | Ja |
| Värdgränssnitt | PCI Express |
| Fiberoptiska kontakten | SFP+ |
| Bandbredd | |
| Maximal dataöverföringshastighet | 64 Mbit/s |
| Nätverk | |
| Maximal dataöverföringshastighet | 64 Mbit/s |
| Design | |
| Intern | Ja |
| Kompatibla produkter | HPE ProLiant ML and DL Gen11 Servers;HPE Alletra Storage Server 4140;HPE Storage Platforms |
| Komponent för | Server |
| Systemkrav | |
| Kompatibla operativsystem | None |
| Kompatibilitet | All HPE SAN storage. Visit www.hpe.com/storage/spock for the latest available information on array support. |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 10,9 mm |
| Djup | 109,2 mm |
| Höjd | 68,8 mm |
| Vikt | 145 g |
| Prestanda | |
| Kompatibla produkter | HPE ProLiant ML and DL Gen11 Servers;HPE Alletra Storage Server 4140;HPE Storage Platforms |
| Övrigt | |
| Kompatibla operativsystem | None |
| Typ av kabel | OM3 and OM4 shortwave (sw) cables |
| Antal anslutningar | 2 |
| Prestandahantering | HPE Compute Ops Management |
| Chassityp | PCIe |
| Kompatibilitet | All HPE SAN storage. Visit www.hpe.com/storage/spock for the latest available information on array support. |
| Tekniska detaljer | |
| Kompatibilitet | All HPE SAN storage. Visit www.hpe.com/storage/spock for the latest available information on array support. |