HPE ProLiant DL365 Gen11 EDSFF Configure-to-order Server servrar Rack (1U) AMD EPYC DDR5-SDRAM 0 W
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P53934-B21
- EAN: 0190017643496 0190017643465 01 ...7643465 0190017643502 0190017643489 0190017643472 0190017595511 0190017643519more
- Sell Price:
- Contract No:
- Account price:
HPE ProLiant DL365 Gen11 EDSFF Configure-to-order Server, DDR5-SDRAM, 0 W, Rack (1U)
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
HPE ProLiant DL365 Gen11 - Server - kan monteras i rack 1U - 2-v?gs - ingen CPU - RAM 0 GB - SATA/SAS/PCI Express - hot-swap EDSFF E3.S vik/vikar - ingen HDD - inget OS - sk?rm: ingen - CTO |
9784402 | Register free see stock | ||
Related Products
-
Category: SSD-Hårddisk
-
Category: SSD-Hårddisk
-
Category: SSD-Hårddisk
-
Category: SSD-Hårddisk
-
Category: SSD-Hårddisk
-
Category: SSD-Hårddisk
-
Category: SSD-Hårddisk
-
Category: SSD-Hårddisk
-
Category: SSD-Hårddisk
-
Category: SSD-Hårddisk
-
Category: SSD-Hårddisk
-
Category: SSD-Hårddisk
-
Category: SSD-Hårddisk
-
HPE 3.84TB NVMe Gen4 Mainstream Performance Very Read Optimized E3S EC1 EDSFF P5430 SSD 3,84 TB E3.SCategory: SSD-Hårddisk
-
Category: SSD-Hårddisk
-
Category: SSD-Hårddisk
-
Category: SSD-Hårddisk
-
Category: SSD-Hårddisk
-
HPE 3.84TB NVMe Gen5 High Performance Read Intensive E3S EC1 PS1010 SSD 3,84 TB E3.S PCI Express 5.0Category: SSD-Hårddisk
-
Category: SSD-Hårddisk
-
Category: SSD-Hårddisk
-
Category: SSD-Hårddisk
-
Category: SSD-Hårddisk
-
Category: SSD-Hårddisk
-
HPE 15.36TB NVMe Gen5 Mainstream Performance Read Intensive E3S EC1 EDSFF SPDM PE1010 SSD 15 TB E3.SCategory: SSD-Hårddisk
-
Category: SSD-Hårddisk
-
Category: SSD-Hårddisk
-
Category: SSD-Hårddisk
-
Category: SSD-Hårddisk
-
Category: SSD-Hårddisk
-
Category: SSD-Hårddisk
-
Category: SSD-Hårddisk
-
Category: RAM-Minnen
-
Category: RAM-Minnen
-
Category: RAM-Minnen
-
Category: Processorer
-
Category: Processorer
-
Category: Processorer
-
Category: Processorer
-
Category: Processorer
-
Category: Processorer
-
Category: Processorer
-
Category: Processorer
-
Category: Processorer
Description
HPE ProLiant DL365 Gen11 EDSFF Configure-to-order Server. Processorfamilj: AMD EPYC. Typ av internminne: DDR5-SDRAM. Strömförsörjning: 0 W. Chassityp: Rack (1U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfamilj | AMD EPYC |
| Processorns cachetyp | L3 |
| Processorsockel | Socket SP5 |
| Processortillverkare | AMD |
| Minne | |
| Typ av internminne | DDR5-SDRAM |
| ECC | Ja |
| Lagringsmedia | |
| RAID-kontroller som stöds | HPE Tri-Mode Controllers, refer to QuickSpecs for more details |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Anslutningar | |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 3 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 0 |
| Expansionsplatser | 2 maximum, for detail descriptions refer to the QuickSpecs |
| Design | |
| Chassityp | Rack (1U) |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Prestanda | |
| Management-Plattform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download), HPE iLO Advanced, HPE iLO Advanced Premium Security Edition, HPE OneView Advanced (require license), and HPE Compute Ops Management |
| Strömtillförsel | |
| Nätaggregatstyp | 2 Flexible Slot power supplies maximum, depending on customer configuration |
| Strömförsörjning | 0 W |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 448,9 mm |
| Höjd | 42,9 mm |
| Djup | 649,4 mm |
| Tekniska detaljer | |
| Antal lagringsenheter som stöds | 20 |
| Övrigt | |
| Minnestyper som stöds | DDR5-SDRAM |
| Antal processorer som stöds | 2 |
| Antalet DIMM-platser | 24 |
| Hårddisk hot swap | Ja |