HPE ProLiant DL345 Gen11 8LFF Configure-to-order Server servrar Rack (2U) AMD EPYC DDR5-SDRAM 0 W
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P54204-B21
- EAN: 0190017644745 0190017595672 01 ...7595672 0190017644752 0190017644769 0190017644776 0190017644783 0190017644738 0190017644721more
HPE ProLiant DL345 Gen11 8LFF Configure-to-order Server, DDR5-SDRAM, 0 W, Rack (2U)
Offer details
Related Products
Description
HPE ProLiant DL345 Gen11 8LFF Configure-to-order Server. Processorfamilj: AMD EPYC. Typ av internminne: DDR5-SDRAM. Strömförsörjning: 0 W. Chassityp: Rack (2U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfamilj | AMD EPYC |
| Processorns cachetyp | L3 |
| Processorsockel | Socket SP5 |
| Processortillverkare | AMD |
| Moderkortets chipset | AMD SoC |
| Minne | |
| Typ av internminne | DDR5-SDRAM |
| ECC | Ja |
| Lagringsmedia | |
| RAID-kontroller som stöds | HPE Smart Array SAS/SATA Controllers or Tri-Mode controllers, refer to the QuickSpecs for more details |
| Anslutningar | |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 3 |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 0 |
| Expansionsplatser | 8 maximum, for detailed descriptions refer to the QuickSpecs |
| Design | |
| Chassityp | Rack (2U) |
| Prestanda | |
| Trusted Platform Module (TPM)-version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Management-Plattform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download), HPE iLO Advanced, HPE iLO Advanced Premium Security Edition, and HPE OneView Advanced (require licenses), HPE Compute Ops Management (subscription included) |
| Strömtillförsel | |
| Nätaggregatstyp | 2 Flexible Slot power supplies maximum, depending on model |
| Strömförsörjning | 0 W |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 448 mm |
| Höjd | 87,5 mm |
| Djup | 663 mm |
| Tekniska detaljer | |
| Antal lagringsenheter som stöds | 8 |
| Övrigt | |
| Minnestyper som stöds | DDR5-SDRAM |
| Antal processorer som stöds | 1 |
| Antalet DIMM-platser | 12 |
| Hårddisk hot swap | Ja |