HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus 8SFF NC Configure-to-order Server servrar Rack (2U) Intel® Xeon® Scalable DDR4-SDRAM 0 W
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P05172-B21
- EAN: 0190017516967 0190017516974 01 ...7516974 0190017516943 0190017516936 0190017516950 0190017516912 0190017516929 0190017287409 0190017516905more
HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus 8SFF NC Configure-to-order Server, DDR4-SDRAM, 0 W, Rack (2U)
Offer details
Description
HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus 8SFF NC Configure-to-order Server. Processorfamilj: Intel® Xeon® Scalable. Typ av internminne: DDR4-SDRAM. Nätverksansluten (Ethernet). Strömförsörjning: 0 W. Chassityp: Rack (2U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorgenerering | Intel Xeon Scalable 3rd Gen |
| Processorfamilj | Intel® Xeon® Scalable |
| Processorsockel | LGA 4189 |
| Processortillverkare | Intel |
| Moderkortets chipset | Intel C621A |
| Minne | |
| Typ av internminne | DDR4-SDRAM |
| Lagringsmedia | |
| RAID-kontroller som stöds | None |
| Lagringsenhetsgränssnitt som stöds | SATA |
| Solid-state drive-gränssnitt | PCI Express 4.0 |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Nätverk | |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Gigabit Ethernet |
| Anslutningar | |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 1 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 4 |
| Design | |
| Chassityp | Rack (2U) |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Prestanda | |
| Trusted Platform Module (TPM)-version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Strömtillförsel | |
| Strömförsörjning | 0 W |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 600,2 mm |
| Höjd | 87,5 mm |
| Djup | 968,5 mm |
| Tekniska detaljer | |
| Antal lagringsenheter som stöds | 8 |
| Övrigt | |
| Minnestyper som stöds | DDR4-SDRAM |
| Antal processorer som stöds | 2 |
| Antalet DIMM-platser | 32 |
| Hårddisk hot swap | Ja |