HPE ProLiant DL385 Gen10 Plus v2 24SFF Configure-to-order Server servrar Rack (2U) AMD EPYC DDR4-SDRAM
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P38412-B21
- EAN: 0190017498232 0190017498195 01 ...7498195 0190017498201 0190017498188 0190017497365 0190017498218 0190017498225more
HPE ProLiant DL385 Gen10 Plus v2 24SFF Configure-to-order Server, DDR4-SDRAM, Rack (2U)
Offer details
Description
HPE ProLiant DL385 Gen10 Plus v2 24SFF Configure-to-order Server. Processorfamilj: AMD EPYC. Typ av internminne: DDR4-SDRAM. Chassityp: Rack (2U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfamilj | AMD EPYC |
| Processorns cachetyp | L3 |
| Processortillverkare | AMD |
| Minne | |
| Typ av internminne | DDR4-SDRAM |
| Lagringsmedia | |
| RAID-kontroller som stöds | HPE Smart Array SAS/SATA Controllers or Tri-Mode Controllers, refer to the QuickSpecs for more detail |
| Solid-state drive-gränssnitt | PCI Express 4.0 |
| Anslutningar | |
| Expansionsplatser | 8 maximum, for detailed descriptions refer to the QuickSpecs |
| Design | |
| Chassityp | Rack (2U) |
| Prestanda | |
| Management-Plattform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download); HPE iLO Advanced, HPE iLO Advanced Premium Security Edition, and HPE OneView Advanced (require licenses) |
| Strömtillförsel | |
| Nätaggregatstyp | 2 Flexible Slot power supplies maximum, depending on model |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 87,3 mm |
| Vikt | 15,1 kg |
| Höjd | 749 mm |
| Djup | 445,4 mm |
| Övrigt | |
| Antal processorer som stöds | 2 |
| Vikt (imperial) | 15,1 kg (33.2 lbs) |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 87,4 x 445,5 x 749,3 mm (3.44 x 17.5 x 29.5") |