Jabra Evolve 40 Headset Kabel Huvudband Kontor/callcenter USB Type-C Bluetooth Svart, Röd, Silver
- Brand: Jabra
- Category:
- SKU: 14401-09
- EAN: 5706991017113
Evolve 40 Replacement Headset
Offer details
Related Products
Description
Professionellt headset för ökad produktivitet och fantastiskt ljud för samtal och musik
Headsetet Jabra EVOLVE skapar en komplett koncentrationsbubbla runt dig i bullriga och öppna kontor - så att du kan fokusera på arbetet.
Headsetet Jabra EVOLVE skapar en komplett koncentrationsbubbla runt dig i bullriga och öppna kontor - så att du kan fokusera på arbetet.
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Produkttyp | Headset |
| Rekommenderad användning | Kontor/callcenter |
| Headset-typ | Mono |
| Bärstil | Huvudband |
| Produktens färg | Svart, Röd, Silver |
| Ursprungsland | Kina |
| Kabelfärg | Röd |
| Virtuellt surroundljud | Nej |
| Pulsmätare | Nej |
| På / av-knapp | Nej |
| Fungerar med Amazon Alexa | Nej |
| Rörelsesensor | Nej |
| Over The Air-uppdateringar (OTA) | Nej |
| Seriekoppling (daisy chain) | Nej |
| PBAP (Phonebook access profile) | Nej |
| HD-röstkvalitet | Nej |
| Automatisk anslutning | Nej |
| Gångjärn av stål | Nej |
| Tryckutjämning i örat | Nej |
| Renoverad | Nej |
| Benledningssensor | Nej |
| Anslutningar | |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| 3,5 mm kontakt | Ja |
| USB-anslutning | Ja |
| USB-kontakt | USB Type-C |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-profiler | AAC, SBC |
| Hörlurar | |
| Typ av örondel | Supraaural |
| Ljuddämpning | Nej |
| HearThrough | Nej |
| Mikrofon | |
| Mikrofontyp | Bommikrofon |
| Mikrofondämpning | Ja |
| Batteri | |
| Laddningsbart batteri | Nej |
| Snabb laddning | Nej |
| Systemkrav | |
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | MacOS |
| Musikspelare | |
| FM-radio | Nej |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 230 mm |
| Låddjup | 180 mm |
| Förpackningens höjd | 10 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 90 g |
| Förpackningens innehåll | |
| Väska | Nej |
| Antal | 1 |
| Laddningsfodral | Nej |
| Laddningsställ | Nej |
| Öronkuddsmaterial | Konstläder |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningens bredd | 226 mm |
| Ytterförpackningens längd | 564 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 496 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 5,55 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 48 styck |
| Harmonized System (HS)-kod | 85183000 |
| Tekniska detaljer | |
| Laddningsfodral | Nej |
| Enkel parning | Nej |
| Multianslutning | Nej |
| Strömtillförsel | |
| Laddningsport USB Typ-C | Nej |
| Övrigt | |
| Högtalartelefon | Nej |
| Automatisk avstängning | Nej |
| Digital signalbehandling (DSP) | Nej |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Nej |
| Ear cushion type | Leatherette size L |
| Närfältskommunikation (NFC) | Nej |
| Talade instruktioner | Nej |
| Virtuellt surroundljud | Nej |
| Pulsmätare | Nej |
| På / av-knapp | Nej |
| Skyddsfodral | Nej |
| Harmonized System (HS)-kod | 85183000 |
| Automatisk volymjustering | Nej |
| Röststyrning | Nej |