Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
HPE SN1610Q 32Gb 1-port Fibre Channel Host Bus Adapter. Intern. Anslutningsteknologi: Kabel, Värdgränssnitt: PCI Express, Gränssnitt: Fiber. Maximal dataöverföringshastighet: 32 Mbit/s
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Intern | Ja |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Värdgränssnitt | PCI Express |
| Gränssnitt | Fiber |
| PCI-version | 4.0 |
| Fiberportar kvantitet | 1 |
| Fiberoptiska kontakten | SFP+ |
| Bandbredd | |
| Maximal dataöverföringshastighet | 32 Mbit/s |
| Nätverk | |
| Maximal dataöverföringshastighet | 32 Mbit/s |
| Design | |
| Intern | Ja |
| Kompatibla produkter | HPE ProLiant ML and DL Gen10 and Gen10 Plus servers; HPE ProLiant ML and DL Gen11 Servers; HPE Alletra Storage Server 4110; HPE Alletra Storage Server 4120; HPE Alletra Storage Server 4140 |
| Komponent för | Server |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning (vanlig) | 10 W |
| Systemkrav | |
| Kompatibla operativsystem | None |
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Kompatibilitet | HPE MSA family, HPE XP family, HPE 3PAR family, and HPE Nimble Storage family. Visit www.hpe.com/storage/spock for the latest available information on array support. |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 167,6 mm |
| Djup | 68,9 mm |
| Vikt | 113 g |
| Prestanda | |
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Kompatibla produkter | HPE ProLiant ML and DL Gen10 and Gen10 Plus servers; HPE ProLiant ML and DL Gen11 Servers; HPE Alletra Storage Server 4110; HPE Alletra Storage Server 4120; HPE Alletra Storage Server 4140 |
| Tekniska detaljer | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Kompatibilitet | HPE MSA family, HPE XP family, HPE 3PAR family, and HPE Nimble Storage family. Visit www.hpe.com/storage/spock for the latest available information on array support. |
| Övrigt | |
| Kompatibla operativsystem | None |
| Typ av kabel | Shortwave, 50 micron, fiber optic up to 100 meters |
| Antal anslutningar | 1 |
| Prestandahantering | HPE GreenLake SAN Fabric Manager |
| Chassityp | 2U |
| Kompatibilitet | HPE MSA family, HPE XP family, HPE 3PAR family, and HPE Nimble Storage family. Visit www.hpe.com/storage/spock for the latest available information on array support. |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |