HPE SN1610E 32Gb 2-port Fibre Channel Host Bus Adapter
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R2J63A
- EAN: 0190017358987 4549821281404
HPE SN1610E 32Gb 2-port Fibre Channel Host Bus Adapter, PCI Express
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
HPE SN1610E 32Gb 2-port Fibre Channel Host Bus Adapter. Värdgränssnitt: PCI Express
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Värdgränssnitt | PCI Express |
| Fiberoptiska kontakten | SFP |
| Design | |
| Kompatibla produkter | HPE ProLiant ML and DL Gen11 Servers;HPE Alletra Storage Server 4140;HPE Storage Platforms |
| Komponent för | Server |
| Systemkrav | |
| Kompatibla operativsystem | None |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 167,6 mm |
| Djup | 68,9 mm |
| Höjd | 167,6 mm |
| Vikt | 145 g |
| Prestanda | |
| Kompatibla produkter | HPE ProLiant ML and DL Gen11 Servers;HPE Alletra Storage Server 4140;HPE Storage Platforms |
| Övrigt | |
| Kompatibla operativsystem | None |
| Typ av kabel | OM3 and OM4 fiber optic, shortware (sw) cable |
| Antal anslutningar | 2 |
| Prestandahantering | HPE Compute Ops Management |
| Chassityp | Stand up |