HPE MSA 2070 32Gb Fibre Channel SFF 46TB Flash Bundle hårddiskar Rack (2U)
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: S3T84A
- EAN: 0190017758169
HPE MSA 2070 32Gb Fibre Channel SFF 46TB Flash Bundle, 46 TB, SSD, 2.5", Rack (2U)
Offer details
Description
HPE MSA 2070 32Gb Fibre Channel SFF 46TB Flash Bundle. Total installerad lagringskapacitet: 46 TB, Typ av installerad lagringsenhet: SSD, Lagringsenhetens storlek: 2.5". Chassityp: Rack (2U), Enhetsklass: Stor företagsverksamhet. Antal lagringsenheter som stöds: 24, Typer av lagringsenheter som stöds: HDD & SSD, Lagringsenhetsgränssnitt som stöds: SAS. Bredd: 445 mm, Djup: 508 mm, Höjd: 89 mm
Specifications
| Lagringsmedia | |
|---|---|
| Total installerad lagringskapacitet | 46 TB |
| Lagringsenheter installerade | Ja |
| Typ av installerad lagringsenhet | SSD |
| Antal installerade lagringsenheter | 12 |
| Typer av lagringsenheter som stöds | HDD & SSD |
| Antal lagringsenheter som stöds | 24 |
| Högsta lagringskapacitet | 2730 TB |
| Lagringsenhetens kapacitet | 3,84 TB |
| Lagringsenhetens storlek | 2.5" |
| RAID-nivåer | 0, 6, 1, 5, 10 |
| Hårddiskstyp | Twelve 3.84 TB Read Intensive SSDs included; Add up to twelve additional SFF HDD and/or SSD per base array |
| Lagringsenhetsgränssnitt som stöds | SAS |
| Självkrypterande hårddiskar (SED-hårddiskar) | Nej |
| Anslutningar | |
| Fiberkanal | Ja |
| Design | |
| Enhetsklass | Stor företagsverksamhet |
| Chassityp | Rack (2U) |
| Prestanda | |
| Enhetsklass | Stor företagsverksamhet |
| Systemkrav | |
| Serveroperativsystem som stöds | Ja |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 445 mm |
| Djup | 508 mm |
| Höjd | 89 mm |
| Miljökrav | |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 85% |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | 0 - 90% |
| Tekniska detaljer | |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
| Hållbarhet | |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
| Övrigt | |
| Formfaktor | SFF |
| Kompatibla operativsystem | Windows Server; VMware vSphere™; Red Hat Linux; SUSE™ SLES; See HPE SPOCK for more details. |
| Hårddiskkontroller | 2x 32 Gb Fibre Channel 4-port Controller |
| Expansion beskrivning | 2U 24-drive SFF drive enclosure and/or 2U 12-drive LFF drive enclosure (add up to 9 in any combination) |