HPE MSA 1060 SFF 2x12Gb SAS 2-port Controller Storage Array hårddiskar Rack (2U)
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P89130-B25
- EAN: 0190017837208
- Sell Price:
- Contract No:
- Account price:
HPE MSA 1060 SFF 2x12Gb SAS 2-port Controller Storage Array, 5 kg, Rack (2U)
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
HPE MSA 1060 SFF 2x12Gb SAS 2p Array |
48308126 | Register free see stock | ||
Related Products
- InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
- Rack Tillbehör
- Strömkablar
- Interna Hårddiskar
- Transceiver-Moduler För Nätverk
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Strömkablar
-
Category: Strömkablar
-
Category: Strömkablar
-
Category: Strömkablar
-
Category: Strömkablar
-
Category: Strömkablar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
Description
HPE MSA 1060 SFF 2x12Gb SAS 2-port Controller Storage Array. Chassityp: Rack (2U). Typer av lagringsenheter som stöds: HDD & SSD. Bredd: 89 mm, Djup: 445 mm, Höjd: 508 mm, Vikt: 5 kg
Specifications
| Lagringsmedia | |
|---|---|
| Typer av lagringsenheter som stöds | HDD & SSD |
| Högsta lagringskapacitet | 737 TB |
| Hårddiskstyp | Up to 24 SFF HDD and/or SSD on all 1060 array models |
| Anslutningar | |
| Fiberkanal | Ja |
| Design | |
| Chassityp | Rack (2U) |
| Systemkrav | |
| Serveroperativsystem som stöds | Windows Server 2022, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Ja |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 89 mm |
| Djup | 445 mm |
| Höjd | 508 mm |
| Vikt | 5 kg |
| Tekniska detaljer | |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
| Hållbarhet | |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
| Övrigt | |
| Formfaktor | SFF |
| Kompatibla operativsystem | Windows Server 2022; Windows Server 2019; Windows Server 2016; VMWare vSphere™ 6.7; Red Hat Linux 8; SUSE™ SLES 15; See HPE SPOCK for more details. |
| Vikt (imperial) | 4,99 kg (11 lbs) |
| Hårddiskkontroller | 2x 12 Gb SAS 2-port Controllers |
| Expansion beskrivning | 24 drive bay SFF 2060 drive enclosure or 12 drive bay LFF 2060 drive enclosure (add up to 3) |