HPE MSA 2060 12Gb SAS SFF TAA-compliant Storage hårddiskar Rack (2U)
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R9G41B
- EAN: 0190017620855
- Sell Price:
- Contract No:
- Account price:
HPE MSA 2060 12Gb SAS SFF TAA-compliant Storage, HDD, 5 kg, Rack (2U)
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
MSA 2060 12GB SAS SFF |
W128592016 | Register free see stock | ||
Related Products
- Rack Tillbehör
- Strömkablar
- InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
- Interna Hårddiskar
- Transceiver-Moduler För Nätverk
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Strömkablar
-
Category: Strömkablar
-
Category: Strömkablar
-
Category: Strömkablar
-
Category: Strömkablar
-
Category: Strömkablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Interna Hårddiskar
-
Category: Transceiver-Moduler För Nätverk
-
Category: Transceiver-Moduler För Nätverk
Description
HPE MSA 2060 12Gb SAS SFF TAA-compliant Storage. Typ av installerad lagringsenhet: HDD. Chassityp: Rack (2U). Antal lagringsenheter som stöds: 24, Typer av lagringsenheter som stöds: HDD & SSD. Bredd: 89 mm, Djup: 445 mm, Höjd: 508 mm, Vikt: 5 kg
Specifications
| Lagringsmedia | |
|---|---|
| Typ av installerad lagringsenhet | HDD |
| Antal installerade lagringsenheter | 6 |
| Typer av lagringsenheter som stöds | HDD & SSD |
| Antal lagringsenheter som stöds | 24 |
| Högsta lagringskapacitet | 576 TB |
| Lagringsenhetens kapacitet | 2,4 TB |
| Hårddiskstyp | Bundled with 6x 2.4 TB 10K TAA/SED SFF HDD. Up to 18 additional TAA/SED SFF HDD and/or SSD can be added per array model. |
| Anslutningar | |
| Värdportar | 8 |
| Fiberkanal | Ja |
| Design | |
| Chassityp | Rack (2U) |
| Systemkrav | |
| Serveroperativsystem som stöds | Windows Server 2022, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Ja |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 89 mm |
| Djup | 445 mm |
| Höjd | 508 mm |
| Vikt | 5 kg |
| Tekniska detaljer | |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
| Hållbarhet | |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
| Övrigt | |
| Kompatibla operativsystem | Windows Server 2022 Windows Server 2019 Windows Server 2016 VMWare vSphere 6.7 Red Hat Linux 8 SuSE SLES 15 |
| Vikt (imperial) | 4,99 kg (11 lbs) |
| Förvaringsspegling | No |
| SAN-säkerhetskopiering | Yes |
| Stöd för Insight Manager | No |
| Hårddiskkontroller | HPE MSA 2060 12Gb SAS storage controllers, 4-ports each |
| Expansion beskrivning | 24 drive bay 2060 SFF TAA compliant drive enclosure with 6x 2.4 TB SFF 10K TAA/SED compliant HDD integrated and/or 12 drive bay 2060 LFF TAA compliant drive enclosure with 6x 12 TB LFF 7.2K TAA/SED compliant HDD integrated (add up to 9) |
| Stöd för klustring | Yes |