HPE MSA 2060 10GbE iSCSI SFF 23TB Flash Bundle hårddiskar Rack (2U)
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: S2E40B
- EAN: 0190017695600 4549821578641
HPE MSA 2060 10GbE iSCSI SFF 23TB Flash Bundle, 23 TB, SSD, Serial Attached SCSI (SAS), 2.5", 5 kg, Rack (2U)
Offer details
Trade Prices
Description
HPE MSA 2060 10GbE iSCSI SFF 23TB Flash Bundle. Total installerad lagringskapacitet: 23 TB, Typ av installerad lagringsenhet: SSD, Lagringsenhetens gränssnitt: Serial Attached SCSI (SAS), Lagringsenhetens storlek: 2.5". Chassityp: Rack (2U), Enhetsklass: Stor företagsverksamhet. Antal lagringsenheter som stöds: 24, Typer av lagringsenheter som stöds: HDD & SSD, Lagringsenhetsgränssnitt som stöds: SAS, Storlekar som stöds på lagringsenhet: 2.5,3.5". Bredd: 89 mm, Djup: 445 mm, Höjd: 508 mm, Vikt: 5 kg
Specifications
| Lagringsmedia | |
|---|---|
| Total installerad lagringskapacitet | 23 TB |
| Lagringsenheter installerade | Ja |
| Typ av installerad lagringsenhet | SSD |
| Antal installerade lagringsenheter | 12 |
| Typer av lagringsenheter som stöds | HDD & SSD |
| Antal lagringsenheter som stöds | 24 |
| Högsta lagringskapacitet | 1774,08 TB |
| Lagringsenhetens gränssnitt | Serial Attached SCSI (SAS) |
| Lagringsenhetens kapacitet | 1,92 TB |
| Lagringsenhetens storlek | 2.5" |
| Hårddiskstyp | Bundled with 12x 1.92 TB SAS RI SFF SSD drives; Add up to 12x additional SFF HDD and/or SSD drives per array model |
| Lagringsenhetsgränssnitt som stöds | SAS |
| Storlekar som stöds på lagringsenhet | 2.5,3.5" |
| Anslutningar | |
| Värdportar | 8 |
| Fiberkanal | Ja |
| Design | |
| Enhetsklass | Stor företagsverksamhet |
| Chassityp | Rack (2U) |
| Prestanda | |
| Enhetsklass | Stor företagsverksamhet |
| Systemkrav | |
| Serveroperativsystem som stöds | Windows Server 2022, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Ja |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 89 mm |
| Djup | 445 mm |
| Höjd | 508 mm |
| Vikt | 5 kg |
| Tekniska detaljer | |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
| Hållbarhet | |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
| Övrigt | |
| Kompatibla operativsystem | Windows Server 2022 Windows Server 2019 Windows Server 2016 VMWare vSphere 6.7 Red Hat Linux 8 SuSE SLES 15 |
| Vikt (imperial) | 4,99 kg (11 lbs) |
| Förvaringsspegling | No |
| SAN-säkerhetskopiering | Yes |
| Stöd för Insight Manager | No |
| Hårddiskkontroller | 2 per array, 4-ports each (8-ports total) |
| Expansion beskrivning | 24 drive bay 2060 SFF drive enclosure and/or 12 drive bay 2060 LFF drive enclosure (add up to 9) |
| Stöd för klustring | Yes |