HPE 960GB NVMe Gen4 Mainstream Performance Read Intensive SFF BC U.3 Static V2 Multi Vendor SSD 2.5"
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P64842-B21
- EAN: 0190017679990
HPE 960GB NVMe Gen4 Mainstream Performance Read Intensive SFF BC U.3 Static V2 Multi Vendor SSD, 960 GB, 2.5"
Offer details
Related Products
Description
HPE 960GB NVMe Gen4 Mainstream Performance Read Intensive SFF BC U.3 Static V2 Multi Vendor SSD. Solid-state drive kapacitet: 960 GB, SSD-diskens formfaktor: 2.5", Komponent för: Server/arbetsstation
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Gränssnitt | U.3 |
| Komponent för | Server/arbetsstation |
| Solid-state drive kapacitet | 960 GB |
| Random skrivning (4KB) | 71425 IOPS |
| NVMe | Ja |
| SSD-diskens formfaktor | 2.5" |
| Avsedd arbetsbelastning | Read Intensive (RI) |
| Stöd för hot-plug | Ja |
| DWPD (drive writes per day) | 1 |
| Kompatibla produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning (genomsnitt) | 10 W |
| Prestanda | |
| Gränssnitt | U.3 |
| Komponent för | Server/arbetsstation |
| Solid-state drive kapacitet | 960 GB |
| Random skrivning (4KB) | 71425 IOPS |
| NVMe | Ja |
| Kompatibla produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Design | |
| Komponent för | Server/arbetsstation |
| SSD-diskens formfaktor | 2.5" |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 219,2 mm |
| Djup | 228,6 mm |
| Höjd | 146,1 mm |
| Vikt | 500 g |
| Tekniska detaljer | |
| Gränssnitt | U.3 |
| SSD-diskens formfaktor | 2.5" |
| Övrigt | |
| Vikt (imperial) | 0,499 kg (1.1 lbs) |
| Kompatibla produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |