HPE ProLiant DL365 Gen11 8SFF Configure-to-order Server servrar Rack (1U) AMD EPYC DDR5-SDRAM 0 W
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P53933-B21
- EAN: 0190017643410 0190017643458 01 ...7643458 0190017643427 0190017595504 0190017643403 0190017643434more
HPE ProLiant DL365 Gen11 8SFF Configure-to-order Server, DDR5-SDRAM, 0 W, Rack (1U)
Offer details
Related Products
Description
HPE ProLiant DL365 Gen11 8SFF Configure-to-order Server. Processorfamilj: AMD EPYC. Typ av internminne: DDR5-SDRAM. Strömförsörjning: 0 W. Chassityp: Rack (1U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfamilj | AMD EPYC |
| Processorns cachetyp | L3 |
| Processorsockel | Socket SP5 |
| Processortillverkare | AMD |
| Minne | |
| Typ av internminne | DDR5-SDRAM |
| ECC | Ja |
| Lagringsmedia | |
| RAID-kontroller som stöds | HPE Tri-Mode Controllers, refer to QuickSpecs for more details |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Anslutningar | |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 3 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 0 |
| Expansionsplatser | 2 maximum, for detail descriptions refer to the QuickSpecs |
| Design | |
| Chassityp | Rack (1U) |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Prestanda | |
| Management-Plattform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download), HPE iLO Advanced, HPE iLO Advanced Premium Security Edition, HPE OneView Advanced (require license), and HPE Compute Ops Management |
| Strömtillförsel | |
| Nätaggregatstyp | 2 Flexible Slot power supplies maximum, depending on customer configuration |
| Strömförsörjning | 0 W |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 916 mm |
| Vikt | 29,3 kg |
| Höjd | 242 mm |
| Djup | 600 mm |
| Tekniska detaljer | |
| Antal lagringsenheter som stöds | 8 |
| Övrigt | |
| Minnestyper som stöds | DDR5-SDRAM |
| Antal processorer som stöds | 2 |
| Antalet DIMM-platser | 24 |
| Vikt (imperial) | 29,3 kg (64.7 lbs) |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 915,9 x 599,9 x 242,1 mm (36.1 x 23.6 x 9.53") |