Tripp Lite NGI-M08C2 nätverksswitchar hanterad Gigabit Ethernet (10/100/1000) Svart
- Brand: Eaton
- Category:
- SKU: NGI-M08C2
- EAN: 0037332266606
Tripp Lite NGI-M08C2, hanterad, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Full duplex
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Tripp Lite NGI-M08C2. Switch typ: hanterad. Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: 8. Full duplex. Adresstabellstorlek: 8000 poster, Switch kapacitet: 12 Gbit/s. Kommunikationsstandarder: IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z. Likströmsdriftspänning: 20 - 48 V. Strömanslutning: Kopplingsplint (6 stift)
Specifications
| Management features | |
|---|---|
| Switch typ | hanterad |
| Återställningsknapp | Ja |
| Anslutningar | |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 8 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP-modulplatser | 2 |
| Strömanslutning | Kopplingsplint (6 stift) |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 10BASE-T, 100BASE-T, 1000BASE-T |
| Nätverk | |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Full duplex | Ja |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 10BASE-T, 100BASE-T, 1000BASE-T |
| Stöd för automatisk inlärning av MAC-adresser | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Broadcast Storm-kontroll | Ja |
| Autonegotiation | Ja |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| 10G stöd | Nej |
| Optical fiber | |
| Fiber Ethernet-kablar teknik | 100BASE-FX, 1000Base-X |
| Data transmission | |
| Adresstabellstorlek | 8000 poster |
| Switch kapacitet | 12 Gbit/s |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Jumboramar | 10000 |
| Bevakning | |
| Kryptering/säkerhet | SNMP |
| DHCP-funktioner | DHCP snooping |
| Design | |
| Produktens färg | Svart |
| Återställningsknapp | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Material, hölje | Gjuten aluminium |
| DIN-skena | Ja |
| Ursprungsland | Taiwan |
| Certifiering | FCC, TAA |
| Strömtillförsel | |
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| Strömförbrukning (vanlig) | 11 W |
| Ingående ström | 0.4 A |
| Likströmsdriftspänning | 20 - 48 V |
| Strömanslutning | Kopplingsplint (6 stift) |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | -40 - 75 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 85 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 95% |
| Altitud vid drift | 0 - 2000 m |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 50 mm |
| Djup | 116,1 mm |
| Höjd | 100,1 mm |
| Vikt | 560 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 232,9 mm |
| Låddjup | 182,9 mm |
| Förpackningens höjd | 62 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 700 g |
| Prestanda | |
| Autonegotiation | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod | 8517,62,0020 |
| Tekniska detaljer | |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 10037332266603 |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, REACH, RoHS |
| Certifikat | |
| Certifiering | FCC, TAA |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, REACH, RoHS |
| Övrigt | |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ursprungsland | Taiwan |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningens bredd | 344,9 mm |
| Ytterförpackningens längd | 389,9 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 260,1 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 7,76 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 10 styck |
| Ursprungsland | Taiwan |
| Harmonized System (HS)-kod | 8517,62,0020 |