Tripp Lite NGI-M05-C1 nätverksswitchar hanterad Gigabit Ethernet (10/100/1000) Svart
- Brand: Eaton
- Category:
- SKU: NGI-M05-C1
- EAN: 0037332266583
Tripp Lite NGI-M05-C1, hanterad, Gigabit Ethernet (10/100/1000)
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Tripp Lite NGI-M05-C1. Switch typ: hanterad. Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: 5. Adresstabellstorlek: 8000 poster, Switch kapacitet: 12 Gbit/s. Likströmsdriftspänning: 24 - 57 V
Specifications
| Management features | |
|---|---|
| Switch typ | hanterad |
| Anslutningar | |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 5 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP-modulplatser | 1 |
| Nätverk | |
| Stöd för automatisk inlärning av MAC-adresser | Ja |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Data transmission | |
| Adresstabellstorlek | 8000 poster |
| Switch kapacitet | 12 Gbit/s |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Jumboramar | 10000 |
| Bevakning | |
| DHCP-funktioner | DHCP snooping |
| Design | |
| Staplingsbar | Ja |
| Produktens färg | Svart |
| LED-indikatorer | Hastighet, Energiljus |
| Material, hölje | Metall |
| DIN-skena | Ja |
| Ursprungsland | Taiwan |
| Certifiering | FCC, CE, RoHS, REACH |
| Strömtillförsel | |
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| Ingående ström | 6 A |
| Likströmsdriftspänning | 24 - 57 V |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | -10 - 60 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 85 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 31 mm |
| Djup | 104,9 mm |
| Höjd | 136,1 mm |
| Vikt | 530 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 181,1 mm |
| Låddjup | 232,9 mm |
| Förpackningens höjd | 62 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 670 g |
| Prestanda | |
| Staplingsbar | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod | 8517,62,0020 |
| Tekniska detaljer | |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 10037332266580 |
| Certifikat | |
| Certifiering | FCC, CE, RoHS, REACH |
| Övrigt | |
| Ursprungsland | Taiwan |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningens bredd | 389,9 mm |
| Ytterförpackningens längd | 500,1 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 365 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 14,7 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 20 styck |
| Ursprungsland | Taiwan |
| Harmonized System (HS)-kod | 8517,62,0020 |