Tripp Lite NGI-U08 nätverksswitchar Ohanterad Gigabit Ethernet (10/100/1000) Svart
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: NGI-U08
- EAN: 0037332264152
Tripp Lite NGI-U08, Ohanterad, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Full duplex
Offer details
Related Products
Description
Tripp Lite NGI-U08. Switch typ: Ohanterad. Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: 8. Full duplex. Adresstabellstorlek: 2000 poster, Switch kapacitet: 16 Gbit/s. Kommunikationsstandarder: IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x. Likströmsdriftspänning: 9 - 57 V. Strömanslutning: Kopplingsplint (6 stift)
Specifications
| Management features | |
|---|---|
| Switch typ | Ohanterad |
| Anslutningar | |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 8 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerade SFP-moduler | 0 |
| Antal installerade SFP+-moduler | 0 |
| Strömanslutning | Kopplingsplint (6 stift) |
| Nätverk | |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Full duplex | Ja |
| Stöd för automatisk inlärning av MAC-adresser | Ja |
| Flödeskontroll | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| 10G stöd | Nej |
| Data transmission | |
| Adresstabellstorlek | 2000 poster |
| Switch kapacitet | 16 Gbit/s |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Jumboramar | 9000 |
| Design | |
| Rackmontering | Nej |
| Produktens färg | Svart |
| LED-indikatorer | LAN, Länk, Energiljus |
| Material, hölje | Metall |
| DIN-skena | Ja |
| Ursprungsland | Taiwan |
| Strömtillförsel | |
| Strömförsörjning ingår | Nej |
| Ingående ström | 1 A |
| Likströmsdriftspänning | 9 - 57 V |
| Strömanslutning | Kopplingsplint (6 stift) |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | -40 - 75 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 80 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 95% |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 50 mm |
| Djup | 115,8 mm |
| Höjd | 99,6 mm |
| Vikt | 500 g |
| Förpackningens innehåll | |
| Bruksanvisning | Ja |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 232,9 mm |
| Låddjup | 182,9 mm |
| Förpackningens höjd | 62 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 650 g |
| Bruksanvisning | Ja |
| Hållbarhet | |
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Prestanda | |
| Harmonized System (HS)-kod | 8517,62,0020 |
| Tekniska detaljer | |
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 10037332264159 |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS, CE, REACH |
| Certifikat | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS, CE, REACH |
| Övrigt | |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ursprungsland | Taiwan |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningens bredd | 334 mm |
| Ytterförpackningens längd | 384 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 260,1 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 7,2 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 10 styck |
| Ursprungsland | Taiwan |
| Harmonized System (HS)-kod | 8517,62,0020 |