Tripp Lite B127A-1A1-BDBD AV-förlängare Sändare och mottagare för AV-utrustning Svart
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: B127A-1A1-BDBD
- EAN: 0037332261311
Tripp Lite B127A-1A1-BDBD, 3840 x 2160 pixlar, Sändare och mottagare för AV-utrustning, 70,1 m, Kabel, 3D kompatibilitet, HDCP
Offer details
Related Products
Description
Tripp Lite B127A-1A1-BDBD. Modell: Sändare och mottagare för AV-utrustning, Maximal upplösning: 3840 x 2160 pixlar, Kabeltyper som stöds: Cat5, Cat5e, Cat6, HDMI. Anslutningsteknologi: Kabel, USB-anslutning: Micro-USB, USB Type-A. AC-inspänning: 100 - 240 V, Växelström Frekvens: 50-60 hz, Driftspänning: 24 V. Mottagare (B x D x H): 115 x 62,4 x 27 mm, Mottagarvikt: 453,6 g, Sändarens mått (BxDxH): 115 x 62,4 x 27 mm. Förpackningens bredd: 260,1 mm, Låddjup: 164,1 mm, Höjd: 55,1 mm
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Modell | Sändare och mottagare för AV-utrustning |
| Maximal upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Kabeltyper som stöds | Cat5, Cat5e, Cat6, HDMI |
| Maximal överföringshastighet avstånd | 70,1 m |
| Ljudsystem | Flerkanalig |
| Ljudutgångskanaler | 7.1 kanaler |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| Material | Metall |
| LED-indikatorer | Ja |
| HDCP | Ja |
| Stöd för Consumer Electronics Control (CEC) | Ja |
| Färgdjup | 36 bit |
| 3D kompatibilitet | Ja |
| Produktens färg | Svart |
| EDID (Extended display identification data) | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
| Anslutningar | |
| RJ-45 ingångsportar | 1 |
| RJ-45 utgångsportar | 1 |
| Antal USB-portar | 3 |
| Visningsportar ut | 1 |
| Visningsportar in | 1 |
| Antal HDMI-utgångar | 1 |
| HDMI-version | 2.0 |
| USB-version | 1.1 |
| USB-anslutning | Micro-USB, USB Type-A |
| Fjärrstyrd IR-utgång | 2 |
| Fjärrstyrd (IR) ingång | 2 |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Likströmsingång | Ja |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Digital optisk utgång för ljud | 1 |
| Strömtillförsel | |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50-60 hz |
| Driftspänning | 24 V |
| Ingående ström | 0.6 A |
| Uteffekt | 1 A |
| Extern strömadapter | Ja |
| Miljökrav | |
| Temperaturintervall (förvaring) | -15 - 50 ° C |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 85% |
| Vikt & dimension | |
| Mottagare (B x D x H) | 115 x 62,4 x 27 mm |
| Mottagarvikt | 453,6 g |
| Sändarens mått (BxDxH) | 115 x 62,4 x 27 mm |
| Sändarens vikt | 453,6 g |
| Förpackning | |
| Vikt inkl. förpackning | 450 g |
| Förpackningens bredd | 260,1 mm |
| Förpackningstyp | Låda |
| Förpackningens höjd | 55,1 mm |
| Låddjup | 164,1 mm |
| Tekniska detaljer | |
| Ursprungsland | Taiwan |
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, REACH, RoHS |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningens bredd | 573 mm |
| Ytterförpackningens längd | 273 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 175 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 7,9 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 10 styck |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 10037332261318 |