StarTech.com 1,8 m Mini DisplayPort till DisplayPort 1.2-kabeladapter M/M - DisplayPort 4k
- Brand: StarTech.com
- Category:
- SKU: MDP2DPMM6
- EAN: 0065030837019 0021111179355 07 ...1179355 0777786335298 5055851301719 0151903677001 0872182824800 5054533275546 0616268546374 0803982997821 6136005238415 7133363346218 5596692036779 5054629202210 0644535680407 0163121152222 0785307912552 5054484275541 0962101915341 0172302705089 0168141482014 0791963199008 5054814011481 0807320189534 0755034148364 4058829169725 4139052187806 5052584226760 0102930757617 5052584279643 0650308370192 5052217131096more
StarTech.com 1,8 m Mini DisplayPort- till DisplayPort 1.2-kabel - 4K x 2K UHD Mini DisplayPort- till DisplayPort-kabeladapter - Mini DP- till DP-kabel för bildskärm - mDP- till DP-omvandlarkabel
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Skapa en högupplöst 4k x 2k-anslutning med HBR2-stöd mellan din Mini DisplayPort™-utrustade bärbara dator och en standard DP-skärm
MDP2DPMM6 Mini DisplayPort™ till DisplayPort-kabeladaptern på 1,8 m har en Mini DP-hankontakt i ena änden och en DP-hankontakt i den andra, vilket gör att du kan ansluta en Mini DisplayPort-utrustad bärbar dator (inklusive Mac®-datorer) till en HDTV, skärm eller projektor som har en standard DisplayPort-anslutning.
mDP till DP-kabeln stöder höga upplösningar på upp till 4k x 2k (3840x2160) @ 60 Hz med maximalt HBR2-bandbredd på 21,6 Gbps. Kabeln stöder även Multi-Stream (MST) för kedjekoppling av flera skärmar och ger valfritt audio-stöd.
Obs.: Nyare bärbara och stationära datorer (t.ex. Apple®) är endast utrustade med Thunderbolt™-portar. Våra Mini DP till DP-kablar kan anslutas till Thunderbolt-portar och gör att du kan ansluta dina DP-kompatibla skärmar.
The StarTech.com Advantage
MDP2DPMM6 Mini DisplayPort™ till DisplayPort-kabeladaptern på 1,8 m har en Mini DP-hankontakt i ena änden och en DP-hankontakt i den andra, vilket gör att du kan ansluta en Mini DisplayPort-utrustad bärbar dator (inklusive Mac®-datorer) till en HDTV, skärm eller projektor som har en standard DisplayPort-anslutning.
mDP till DP-kabeln stöder höga upplösningar på upp till 4k x 2k (3840x2160) @ 60 Hz med maximalt HBR2-bandbredd på 21,6 Gbps. Kabeln stöder även Multi-Stream (MST) för kedjekoppling av flera skärmar och ger valfritt audio-stöd.
Obs.: Nyare bärbara och stationära datorer (t.ex. Apple®) är endast utrustade med Thunderbolt™-portar. Våra Mini DP till DP-kablar kan anslutas till Thunderbolt-portar och gör att du kan ansluta dina DP-kompatibla skärmar.
The StarTech.com Advantage
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Kabellängd | 1,8 m |
| Anslutning 1 | Mini DisplayPort |
| Anslutning 2 | DisplayPort |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 2 | Hankoppling |
| Plätering på anslutningskontakter | Guld |
| Produktens färg | Svart |
| Kabelmärkning | CMG (CM) |
| Kabelskärmen | Mylarfolie av aluminium |
| Jacka material | Polyvinylklorid (PVC) |
| AWG kabelstorlek | 32 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| DisplayPort Content Protection (DPCP) | Ja |
| Bandbredd | 21600 MB/s |
| Maximal upplösning | 3840 x 2400 pixlar |
| Grafikupplösningar som stöds | 3840 x 2400, 2560 x 1600 (WQXGA) |
| HDCP | Ja |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Antal ledare | 19 |
| Max uppdateringsfrekvens | 120 hz |
| MST (Multi Stream Transport) | Ja |
| Anslutning 1, formfaktor | Rak |
| Anslutning 2, formfaktor | Rak |
| Kontaktdon 2 låsbart | Ja |
| Kontakthöljets material | Akrylnitrilbutadienstyren (ABS) |
| Typ av kabel | Rund kabel |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 45 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -10 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 85% |
| Certifikat | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS, CE |
| Vikt & dimension | |
| Kabeldiameter | 4,8 mm |
| Vikt | 69 g |
| Förpackningens bredd | 200 mm |
| Låddjup | 220 mm |
| Höjd | 11 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 78 g |
| Förpackning | |
| Kabeldiameter | 4,8 mm |
| Vikt | 69 g |
| Förpackningens bredd | 200 mm |
| Låddjup | 220 mm |
| Höjd | 11 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 78 g |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Förpackningens innehåll | |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Tekniska detaljer | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS, CE |
| Logistikdata | |
| Produkter per ytterförpackning | 60 styck |
| Ytterförpackningens bredd | 330 mm |
| Ytterförpackningens längd | 500 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 220 mm |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |