StarTech.com DisplayPort 1.2-kabel med lås – certifierad, 3 m
- Brand: StarTech.com
- Category:
- SKU: DISPLPORT10L
- EAN: 0065030827829 5054533141247 01 ...3141247 0168141628528 5054484141242 0752063109670 0316791645109 0920757420220 0601000662856 0999994109755 5054629103074 0132017946382 0797864249880 5051964490067 0151903047262 0650308278290more
StarTech.com DisplayPort 1.2-kabel med lås – certifierad, 3 m
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Skapa högupplösta 4K x 2K-anslutningar med HBR2-stöd mellan dina DisplayPort-utrustade enheter
Denna DisplayPort-kabel ger en säker anslutning mellan dina DisplayPort-utrustade enheter och kan ge högre prestanda än antingen HDMI® eller dual-link DVI.
DP-kabeln stöder höga upplösningar på upp till 4K x 2K (4096x2160, 60 Hz) med maximalt HBR2-bandbredd på 21,6 Gbps samt valfritt audiostöd. Kabeln stöder även Multi-Stream Transport (MST) för kedjekoppling av flera skärmar.
Kabeln på 3 meter är DisplayPort-certifierad (VESA) för stöd för DP 1.2-specifikationer och för att garantera en tillförlitlig anslutning av hög kvalitet för alla dina DisplayPort-enheter.
The StarTech.com Advantage
Denna DisplayPort-kabel ger en säker anslutning mellan dina DisplayPort-utrustade enheter och kan ge högre prestanda än antingen HDMI® eller dual-link DVI.
DP-kabeln stöder höga upplösningar på upp till 4K x 2K (4096x2160, 60 Hz) med maximalt HBR2-bandbredd på 21,6 Gbps samt valfritt audiostöd. Kabeln stöder även Multi-Stream Transport (MST) för kedjekoppling av flera skärmar.
Kabeln på 3 meter är DisplayPort-certifierad (VESA) för stöd för DP 1.2-specifikationer och för att garantera en tillförlitlig anslutning av hög kvalitet för alla dina DisplayPort-enheter.
The StarTech.com Advantage
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Kabellängd | 3 m |
| Anslutning 1 | DisplayPort |
| Anslutning 2 | DisplayPort |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 2 | Hankoppling |
| Plätering på anslutningskontakter | Nickel |
| Låsande kontakter | Ja |
| Produktens färg | Svart |
| Kabelmärkning | CMG (CM) |
| Kabelskärmen | Mylarfolie av aluminium |
| Jacka material | Polyvinylklorid (PVC) |
| AWG kabelstorlek | 28 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| DisplayPort Content Protection (DPCP) | Ja |
| Bandbredd | 21600 MB/s |
| Maximal upplösning | 3840 x 2400 pixlar |
| Grafikupplösningar som stöds | 3840 x 2400, 2560 x 1600 (WQXGA) |
| HDCP | Ja |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Antal ledare | 19 |
| Max uppdateringsfrekvens | 120 hz |
| MST (Multi Stream Transport) | Ja |
| Anslutning 1, formfaktor | Rak |
| Anslutning 2, formfaktor | Rak |
| Certifikat | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Vikt & dimension | |
| Kabeldiameter | 7,3 mm |
| Vikt | 210 g |
| Förpackningens bredd | 200 mm |
| Låddjup | 220 mm |
| Höjd | 34 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 215 g |
| Förpackning | |
| Kabeldiameter | 7,3 mm |
| Vikt | 210 g |
| Förpackningens bredd | 200 mm |
| Låddjup | 220 mm |
| Höjd | 34 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 215 g |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Förpackningens innehåll | |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Tekniska detaljer | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Logistikdata | |
| Produkter per ytterförpackning | 50 styck |
| Ytterförpackningens bredd | 330 mm |
| Ytterförpackningens längd | 500 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 280 mm |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |