StarTech.com DisplayPort 1.2-kabel med lås – certifierad, 1,8 m
- Brand: StarTech.com
- Category:
- SKU: DISPLPORT6L
- EAN: 0065030827812 0999992691948 66 ...2691948 6615324231067 5054533270572 0731215274626 7038556998444 5054629199572 0627706000846 5051964166221 6034302028657 0803982766458 0132018559369 0999993660813 0731215069918 0617407441857 0797864219685 5054484270577more
StarTech.com DisplayPort 1.2-kabel med lås – certifierad, 1,8 m
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Skapa högupplösta 4K x 2K-anslutningar med HBR2-stöd mellan dina DisplayPort-utrustade enheter
Denna DisplayPort-kabel ger en säker anslutning mellan dina DisplayPort-utrustade enheter och kan ge högre prestanda än antingen HDMI® eller dual-link DVI.
DP-kabeln stöder höga upplösningar på upp till 4K x 2K (4096x2160, 60 Hz) med maximalt HBR2-bandbredd på 21,6 Gbps samt valfritt audiostöd. Kabeln stöder även Multi-Stream Transport (MST) för kedjekoppling av flera skärmar.
Kabeln på 1,8 meter är DisplayPort-certifierad (VESA) för stöd för DP 1.2-specifikationer och för att garantera en tillförlitlig anslutning av hög kvalitet för alla dina DisplayPort-enheter.
The StarTech.com Advantage
Denna DisplayPort-kabel ger en säker anslutning mellan dina DisplayPort-utrustade enheter och kan ge högre prestanda än antingen HDMI® eller dual-link DVI.
DP-kabeln stöder höga upplösningar på upp till 4K x 2K (4096x2160, 60 Hz) med maximalt HBR2-bandbredd på 21,6 Gbps samt valfritt audiostöd. Kabeln stöder även Multi-Stream Transport (MST) för kedjekoppling av flera skärmar.
Kabeln på 1,8 meter är DisplayPort-certifierad (VESA) för stöd för DP 1.2-specifikationer och för att garantera en tillförlitlig anslutning av hög kvalitet för alla dina DisplayPort-enheter.
The StarTech.com Advantage
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Kabellängd | 1,8 m |
| Anslutning 1 | DisplayPort |
| Anslutning 2 | DisplayPort |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 2 | Hankoppling |
| Plätering på anslutningskontakter | Nickel |
| Låsande kontakter | Ja |
| Produktens färg | Svart |
| Kabelmärkning | CMG (CM) |
| Magnetiskt skyddad | Ja |
| Kabelskärmen | Mylarfolie av aluminium |
| Jacka material | Polyvinylklorid (PVC) |
| AWG kabelstorlek | 28 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| DisplayPort Content Protection (DPCP) | Ja |
| Bandbredd | 21600 MB/s |
| Maximal upplösning | 3840 x 2400 pixlar |
| Grafikupplösningar som stöds | 2560 x 1600 (WQXGA), 3840 x 2400 |
| HDCP | Ja |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Antal ledare | 19 |
| Max uppdateringsfrekvens | 120 hz |
| MST (Multi Stream Transport) | Ja |
| Anslutning 1, formfaktor | Rak |
| Anslutning 2, formfaktor | Rak |
| Certifikat | |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, RoHS |
| Vikt & dimension | |
| Kabeldiameter | 6,5 mm |
| Vikt | 300 g |
| Förpackningens bredd | 200 mm |
| Låddjup | 220 mm |
| Höjd | 30 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 132 g |
| Förpackning | |
| Kabeldiameter | 6,5 mm |
| Vikt | 300 g |
| Förpackningens bredd | 200 mm |
| Låddjup | 220 mm |
| Höjd | 30 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 132 g |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Förpackningens innehåll | |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Tekniska data | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, RoHS |
| Logistikdata | |
| Produkter per ytterförpackning | 70 styck |
| Ytterförpackningens bredd | 330 mm |
| Ytterförpackningens längd | 500 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 280 mm |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |