NETGEAR GS108GE nätverksswitchar Ohanterad Gigabit Ethernet (10/100/1000) Blå
- Brand: Netgear
- Category:
- SKU: GS108GE
- EAN: 0606449025187 5052711533235 50 ...1533235 5053973134642 5053973176253 5053313264077 5053460637250 5054629065464 5425655885829 0657968803787 6064490251872 5711045111396 5054484090304 8220022418979 9154403389901more
NETGEAR GS108GE, Ohanterad, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Full duplex
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
NETGEAR GS108GE. Switch typ: Ohanterad. Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: 8. Full duplex. Adresstabellstorlek: 8000 poster, Switch kapacitet: 16 Gbit/s. Kommunikationsstandarder: IEEE 802.3ab, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u
Specifications
| Management features | |
|---|---|
| Switch typ | Ohanterad |
| Anslutningar | |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 8 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerade SFP-moduler | 0 |
| Antal installerade SFP+-moduler | 0 |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 1000Base-T, 100Base-TX, 10Base-T |
| Nätverk | |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3ab, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u |
| Full duplex | Ja |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 1000Base-T, 100Base-TX, 10Base-T |
| Flödeskontroll | Ja |
| 10G stöd | Nej |
| Data transmission | |
| Adresstabellstorlek | 8000 poster |
| Tillgängliga dataöverföringshastigheter | 10/100/1000 Mbps |
| Switch kapacitet | 16 Gbit/s |
| Maximal överföringshastighet | 1 Gbit/s |
| Design | |
| Rackmontering | Nej |
| Staplingsbar | Nej |
| Produktens färg | Blå |
| Säkerhet | UL (UL 1950), CUL, C-Tick |
| Prestanda | |
| Kompatibla operativsystem | Windows, Linux, Mac OS |
| Staplingsbar | Nej |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Strömtillförsel | |
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| Strömförbrukning (vanlig) | 14 W |
| Strömkälla | DC |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
| Övrigt | |
| Latens | 40 µ |
| Produktstorlek (BxDxH) | 235,5 x 100,8 x 27 mm |
| Strömförsörjning | 5V @ 2.8 A DC |
| Nätverksegenskaper | Gigabit Ethernet |
| Anslutning LEDs | Yes |
| Externa anslutningar | 8x 10/100/1000 (RJ-45) |
| Elektromagnetisk emission | CE, FCC Part 15 Class A, EN 55 022 (CISPR 22), Class A VCCI |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 158 mm |
| Djup | 105 mm |
| Höjd | 27 mm |
| Vikt | 760 g |
| Förpackning | |
| Typer av nätkontakter som ingår | EU |
| Förpackningens bredd | 220 mm |
| Låddjup | 165 mm |
| Förpackningens höjd | 165 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 469 g |
| Systemkrav | |
| Kompatibla operativsystem | Windows, Linux, Mac OS |
| Förpackningens innehåll | |
| Typer av nätkontakter som ingår | EU |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |