NETGEAR GS116 Ohanterad Gigabit Ethernet (10/100/1000) Grå
- Brand: Netgear
- Category:
- SKU: GS116GE
- EAN: 0606449035001 5425656667622 50 ...6667622 5053460652406 6064490350018 9154400033289 5053106695521 4000011442628 5054531950292 5054063992517 5053313264138 5054230364208 4054828116234more
NETGEAR GS116, Ohanterad, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Full duplex
Offer details
Related Products
Description
NETGEAR GS116. Switch typ: Ohanterad. Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: 16. Full duplex. Adresstabellstorlek: 8000 poster, Switch kapacitet: 32 Gbit/s. Kommunikationsstandarder: IEEE 802.1p. Likströmsdriftspänning: 12 V
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Staplingsbar | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Management features | |
| Switch typ | Ohanterad |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | Ja |
| Anslutningar | |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 16 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Nätverk | |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.1p |
| Full duplex | Ja |
| Flödeskontroll | Ja |
| 10G stöd | Nej |
| Data transmission | |
| Adresstabellstorlek | 8000 poster |
| Switch kapacitet | 32 Gbit/s |
| Maximal överföringshastighet | 1 Gbit/s |
| Design | |
| Staplingsbar | Ja |
| Produktens färg | Grå |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning (vanlig) | 25 W |
| Likströmsdriftspänning | 12 V |
| Strömkälla | DC |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 95% |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 285 mm |
| Djup | 103 mm |
| Höjd | 27 mm |
| Vikt | 1,08 kg |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Övrigt | |
| Faktisk dataöverföringshastighet | 1000 Mbit/s |
| Produktstorlek (BxDxH) | 285 x 103 x 27 mm |