Offer details
Related Products
Description
NETGEAR ProSafe 16 Port Gigabit Desktop Switch. Switch typ: Ohanterad. Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: 16. Adresstabellstorlek: 8000 poster. Kommunikationsstandarder: IEEE 802.1p
Specifications
| Management features | |
|---|---|
| Switch typ | Ohanterad |
| Anslutningar | |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 16 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Nätverk | |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.1p |
| Data transmission | |
| Adresstabellstorlek | 8000 poster |
| Maximal överföringshastighet | 1 Gbit/s |
| Protokoll | |
| Datalänk Protokoll | Ethernet |
| Design | |
| Rackmontering | Nej |
| LED-indikatorer | Länk, Energiljus |
| Säkerhet | CE Mark, Commercial UL listed (UL 1950), C-Tick |
| Prestanda | |
| Minsta systemkrav | Network software (Windows, Linux, Mac OS) |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Systemkrav | |
| Minsta systemkrav | Network software (Windows, Linux, Mac OS) |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning (vanlig) | 25 W |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 900 g |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Övrigt | |
| Latens | 100 - 100 Mbps): 40 µs; (1000 - 1000 Mbps): 10 µs |
| Faktisk dataöverföringshastighet | 1000 Mbit/s |
| Produktstorlek (BxDxH) | 285 x 103 x 27 mm |
| Strömförsörjning | 5 V @ 5 A DC in |
| Externa anslutningar | 16 UTP |