NETGEAR GS105 Ohanterad Gigabit Ethernet (10/100/1000) Blå
- Brand: Netgear
- Category:
- SKU: GS105UK
- EAN: 0606449029703 0754262033312 08 ...2033312 0809185291940 5051964007005 0687930338962 5051964656227 0809385141663 0785307923695 5055410403762 0803982764058 5053252157201 0100177286778 6064490297030 6213759712481 0151903543245 0141291036481 5052461680098 5052461532250 5052916445524more
NETGEAR GS105, Ohanterad, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Full duplex, Monteringsbar på väggen
Offer details
Related Products
Description
NETGEAR GS105. Switch typ: Ohanterad. Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: 5. Full duplex. Adresstabellstorlek: 4000 poster, Switch kapacitet: 10 Gbit/s. Kommunikationsstandarder: IEEE 802.3ab, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z. Likströmsdriftspänning: 12 V. Monteringsbar på väggen
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 1000Base-T, 100Base-TX, 10Base-T |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 5 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Management features | |
| Switch typ | Ohanterad |
| Nätverk | |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3ab, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z |
| Full duplex | Ja |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 1000Base-T, 100Base-TX, 10Base-T |
| Flödeskontroll | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 1000 Mbit/s |
| 10G stöd | Nej |
| Data transmission | |
| Adresstabellstorlek | 4000 poster |
| Switch kapacitet | 10 Gbit/s |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Jumboramar | 9720 |
| Design | |
| Rackmontering | Nej |
| Produktens färg | Blå |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Prestanda | |
| Kompatibla operativsystem | Windows, Mac OS, NetWare, Linux |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Systemkrav | |
| Kompatibla operativsystem | Windows, Mac OS, NetWare, Linux |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning (max) | 3,5 W |
| Ingående ström | 1 A |
| Likströmsdriftspänning | 12 V |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 95% |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 94 mm |
| Djup | 104 mm |
| Höjd | 28 mm |
| Vikt | 490 g |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Övrigt | |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 1000 Mbit/s |