NETGEAR GS105 Ohanterad Gigabit Ethernet (10/100/1000) Blå
- Brand: Netgear
- Category:
- SKU: GS105GE
- EAN: 0606449029673 5052883935448 50 ...3935448 5054484080992 5053460637984 4000011178657 5054484086772 0606449029895 5053973176246 0797045603340 4005922117085 5053313264060 6064490296736 5054533086777 5425655885805 5054629058664 5054533080997more
NETGEAR GS105, Ohanterad, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Full duplex
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
NETGEAR GS105. Switch typ: Ohanterad. Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: 5. Full duplex. Adresstabellstorlek: 2000 poster, Switch kapacitet: 10 Gbit/s. Kommunikationsstandarder: IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u. Likströmsdriftspänning: 12 V. Strömanslutning: DC-in-uttag
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 1000Base-T, 100Base-TX, 10Base-T |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 5 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Strömanslutning | DC-in-uttag |
| Prestanda | |
| Staplingsbar | Nej |
| Kompatibla operativsystem | Windows, Linux, Mac OS |
| Buffertstorlek | 128 KB |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 3197945 h |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Strömtillförsel | |
| Strömanslutning | DC-in-uttag |
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| Strömförbrukning (vanlig) | 3,5 W |
| Ingående ström | 1 A |
| Likströmsdriftspänning | 12 V |
| Strömkälla | DC |
| Management features | |
| Switch typ | Ohanterad |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | Ja |
| Nätverk | |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u |
| Full duplex | Ja |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 1000Base-T, 100Base-TX, 10Base-T |
| Flödeskontroll | Ja |
| 10G stöd | Nej |
| Data transmission | |
| Adresstabellstorlek | 2000 poster |
| Switch kapacitet | 10 Gbit/s |
| Lagra-och-vidarebefordra | Ja |
| Maximal överföringshastighet | 1 Gbit/s |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Design | |
| Staplingsbar | Nej |
| Produktens färg | Blå |
| LED-indikatorer | Ja |
| Systemkrav | |
| Kompatibla operativsystem | Windows, Linux, Mac OS |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 95% |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 94 mm |
| Djup | 100 mm |
| Höjd | 27 mm |
| Vikt | 261 g |
| Förpackning | |
| Typer av nätkontakter som ingår | EU |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Övrigt | |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 94 x 104,1 x 27,9 mm (3.7 x 4.1 x 1.1") |
| Förpackningens innehåll | |
| Typer av nätkontakter som ingår | EU |