HPE ProLiant DL380 Gen11 8LFF NC Configure-to-order Server servrar Rack (2U) Intel® Xeon® Scalable DDR5-SDRAM 800 W
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P52532-B21
- EAN: 0190017586625 0190017650654 01 ...7650654 0190017650647 0190017656717 0190017650661 0190017650630 0190017650623more
HPE ProLiant DL380 Gen11 8LFF NC Configure-to-order Server, DDR5-SDRAM, 800 W, Rack (2U)
Offer details
Description
HPE ProLiant DL380 Gen11 8LFF NC Configure-to-order Server. Processorfamilj: Intel® Xeon® Scalable. Typ av internminne: DDR5-SDRAM. Nätverksansluten (Ethernet). Strömförsörjning: 800 W. Chassityp: Rack (2U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorgenerering | Intel Xeon Scalable 4th Gen |
| Processorfamilj | Intel® Xeon® Scalable |
| Processorns cachetyp | L3 |
| Processorsockel | LGA 4677 (Socket E) |
| Processortillverkare | Intel |
| Moderkortets chipset | Intel C741 |
| Minne | |
| Typ av internminne | DDR5-SDRAM |
| Lagringsmedia | |
| RAID-kontroller som stöds | HPE SR932i-p and/or HPE MR216i-o and/or HPE MR416i-o and/or HPE MR216i-p and/or HPE MR416i-p and/or HPE MR408i-o, for detailed descriptions reference the QuickSpecs |
| Lagringsenhetsgränssnitt som stöds | SATA |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Nätverk | |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt | 10 Gigabit Ethernet, 25 Gigabit Ethernet, 100 Gigabit Ethernet |
| Anslutningar | |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 3 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 0 |
| Expansionsplatser | Up to 8 PCIe Gen5, and 2 OCP 3.0, for detailed descriptions reference the QuickSpecs |
| Expansionsplatser | |
| PCI-kortplatser | 3 |
| Design | |
| Chassityp | Rack (2U) |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Prestanda | |
| Trusted Platform Module (TPM)-version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Säkerhetsegenskaper | HPE TPM 2.0 standard on motherboard. Optional locking Bezel Kit, Intrusion Detection Kit. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Management-Plattform | HPE iLO Standard with intelligent provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download) (standard) HPE iLO Advanced, HPE OneView Advanced (optional, requires licenses), and HPE Compute Ops Management Refer to the iLO 6 User Guide |
| Strömtillförsel | |
| Nätaggregatstyp | 800W, 1000W, or 1600W Dual hot-plug redundant 1+1 HPE Flexible Slot Power Supplies, depending on model |
| Strömförsörjning | 800 W |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 600 mm |
| Vikt | 47,8 kg |
| Höjd | 273 mm |
| Djup | 998 mm |
| Tekniska detaljer | |
| Antal lagringsenheter som stöds | 8 |
| Övrigt | |
| Minnestyper som stöds | DDR5-SDRAM |
| Säkerhetsegenskaper | HPE TPM 2.0 standard on motherboard. Optional locking Bezel Kit, Intrusion Detection Kit. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Antal processorer som stöds | 2 |
| Antalet DIMM-platser | 32 |
| Vikt (imperial) | 47,8 kg (105.4 lbs) |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 599,9 x 998 x 273,1 mm (23.6 x 39.3 x 10.8") |