HPE NVIDIA L40S 48GB PCIe Accelerator GDDR6
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: S2L70C
- EAN: 0190017696416 4549821579037
HPE NVIDIA L40S 48GB PCIe Accelerator, 48 GB, GDDR6
Offer details
Related Products
Description
HPE NVIDIA L40S 48GB PCIe Accelerator. Minneskapacitet, diskret grafikkort: 48 GB, Grafikkortets minnestyp: GDDR6
Specifications
| Minne | |
|---|---|
| Minneskapacitet, diskret grafikkort | 48 GB |
| Grafikkortets minnestyp | GDDR6 |
| Minnesbandbredd (max) | 864 GB/s |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 1,7 kg |
| Bredd | 34,7 mm |
| Höjd | 111 mm |
| Djup | 267 mm |
| Tekniska detaljer | |
| Kompatibla produkter | HPE Mainstream Compute Platforms |
| Övrigt | |
| Höjd (imperial) | 11,1 cm (4.37") |
| Vikt (imperial) | 1,7 kg (3.74 lbs) |
| Kompatibla produkter | HPE Mainstream Compute Platforms |