HPE SN1700Q 64Gb 2-port Fibre Channel Host Bus Adapter Intern Fiber 64 Mbit/s
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R7N87A
- EAN: 0190017520087
HPE SN1700Q 64Gb 2-port Fibre Channel Host Bus Adapter, Intern, Kabel, PCI Express, Fiber, 64 Mbit/s
Offer details
Related Products
Description
HPE SN1700Q 64Gb 2-port Fibre Channel Host Bus Adapter. Intern. Anslutningsteknologi: Kabel, Värdgränssnitt: PCI Express, Gränssnitt: Fiber. Maximal dataöverföringshastighet: 64 Mbit/s
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Intern | Ja |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Värdgränssnitt | PCI Express |
| Gränssnitt | Fiber |
| Fiberportar kvantitet | 2 |
| Fiberoptiska kontakten | SFP+ |
| Bandbredd | |
| Maximal dataöverföringshastighet | 64 Mbit/s |
| Nätverk | |
| Maximal dataöverföringshastighet | 64 Mbit/s |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt | 64 Gigabit Ethernet |
| Design | |
| Intern | Ja |
| Kompatibla produkter | HPE ProLiant ML and DL Gen11 Servers; HPE Alletra Storage Server 4110; HPE Alletra Storage Server 4120 |
| Komponent för | Server |
| Systemkrav | |
| Kompatibla operativsystem | None |
| Kompatibilitet | HPE Alletra platforms; HPE Primera platforms; HPE Nimble Storage platforms; HPE XP platforms; HPE MSA platforms |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 12,4 mm |
| Djup | 167,6 mm |
| Höjd | 69,3 mm |
| Vikt | 125 g |
| Prestanda | |
| Kompatibla produkter | HPE ProLiant ML and DL Gen11 Servers; HPE Alletra Storage Server 4110; HPE Alletra Storage Server 4120 |
| Övrigt | |
| Kompatibla operativsystem | None |
| Typ av kabel | OM3 and OM4 cables |
| Antal anslutningar | 2 |
| Prestandahantering | HPE Compute Ops Management; Data Services Cloud Console (DSCC); HPE GreenLake SAN Fabric Manager |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 167,6 x 12,4 x 69,3 mm (6.6 x 0.49 x 2.73") |
| Kompatibilitet | HPE Alletra platforms; HPE Primera platforms; HPE Nimble Storage platforms; HPE XP platforms; HPE MSA platforms |
| Tekniska detaljer | |
| Kompatibilitet | HPE Alletra platforms; HPE Primera platforms; HPE Nimble Storage platforms; HPE XP platforms; HPE MSA platforms |