HPE NVIDIA Ethernet 10/25Gb 2-port SFP28 NVMe-oF Crypto Adapter for Intern 25 Mbit/s
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: S2A69A
- EAN: 0190017688350
HPE NVIDIA Ethernet 10/25Gb 2-port SFP28 NVMe-oF Crypto Adapter for, Intern, Kabel, PCI Express, Ethernet, 25 Mbit/s
Offer details
Related Products
Description
HPE NVIDIA Ethernet 10/25Gb 2-port SFP28 NVMe-oF Crypto Adapter for. Intern. Anslutningsteknologi: Kabel, Värdgränssnitt: PCI Express, Gränssnitt: Ethernet. Maximal dataöverföringshastighet: 25 Mbit/s
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Intern | Ja |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Värdgränssnitt | PCI Express |
| Gränssnitt | Ethernet |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 2 |
| Bandbredd | |
| Maximal dataöverföringshastighet | 25 Mbit/s |
| Nätverk | |
| Maximal dataöverföringshastighet | 25 Mbit/s |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt | 10 Gigabit Ethernet, 25 Gigabit Ethernet |
| Design | |
| Intern | Ja |
| Kompatibla produkter | HPE ProLiant and HPE Alletra Storage platforms. Refer to the server QuickSpecs for more information. |
| Komponent för | Server |
| Systemkrav | |
| Kompatibla operativsystem | None |
| Kompatibilitet | HPE Storage Array |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 241,3 mm |
| Djup | 190,5 mm |
| Höjd | 50,7 mm |
| Vikt | 120 g |
| Prestanda | |
| Kompatibla produkter | HPE ProLiant and HPE Alletra Storage platforms. Refer to the server QuickSpecs for more information. |
| Övrigt | |
| Kompatibla operativsystem | None |
| Typ av kabel | AOC |
| Antal anslutningar | 2 |
| Prestandahantering | Cryptography ready |
| Chassityp | PCIe HHHL |
| Vikt (imperial) | 0,12 kg (0.265 lbs) |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 190,5 x 241,3 x 50,8 mm (7.5 x 9.5 x 2") |
| Kompatibilitet | HPE Storage Array |
| Tekniska detaljer | |
| Kompatibilitet | HPE Storage Array |