HPE MR216i-a Gen10 Plus x16 Lanes without Cache NVMe/SAS 12G Controller RAID-kontrollerkort PCI Express x16
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P26325-B21
- EAN: 4549821402724 0190017444055
HPE MR216i-a Gen10 Plus x16 Lanes without Cache NVMe/SAS 12G Controller, SAS, SATA, PCI Express x16, 0, 1, 10, 4098 MB, See HPE MR Gen10 Plus Controllers QuickSpecs, 99,2 mm
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
HPE MR216i-a Gen10 Plus x16 Lanes without Cache NVMe/SAS 12G Controller. Lagringsenhetsgränssnitt som stöds: SAS, SATA, Värdgränssnitt: PCI Express x16. RAID-nivåer: 0, 1, 10, Internminne: 4098 MB, Certifiering: See HPE MR Gen10 Plus Controllers QuickSpecs. Bredd: 99,2 mm, Djup: 99,2 mm, Höjd: 99,2 mm. Chassityp: (MR416i-p Gen10 Plus / MR216i-p Gen10 Plus) – Standard HHHL PCIe plug-in Controller (MR416i-a..., Vikt (imperial): 0,124 kg (0.273 lbs), Interna portar: 2x8 host / x16 internal tri-mode
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Lagringsenhetsgränssnitt som stöds | SAS, SATA |
| Värdgränssnitt | PCI Express x16 |
| Prestanda | |
| RAID-nivåer | 0, 1, 10 |
| Internminne | 4098 MB |
| Certifiering | See HPE MR Gen10 Plus Controllers QuickSpecs |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 99,2 mm |
| Djup | 99,2 mm |
| Höjd | 99,2 mm |
| Vikt | 124 g |
| Övrigt | |
| Chassityp | (MR416i-p Gen10 Plus / MR216i-p Gen10 Plus) – Standard HHHL PCIe plug-in Controller (MR416i-a Gen10 Plus / MR216i-a Gen10 Plus) – Type-a Modular Controller |
| Vikt (imperial) | 0,124 kg (0.273 lbs) |
| Interna portar | 2x8 host / x16 internal tri-mode |
| Ytterligare egenskaper | See HPE MR Gen10 Plus Controllers QuickSpecs |