HPE ProLiant DL360 Gen11 20EDSFF Configure-to-order Server servrar Rack (1U) Intel® Xeon® Scalable DDR5-SDRAM 800 W
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P52500-B21
- EAN: 0190017650401 0190017586151 01 ...7586151 0190017650395 0190017650425 0190017650388 0190017650432 0190017650418more
HPE ProLiant DL360 Gen11 20EDSFF Configure-to-order Server, DDR5-SDRAM, 800 W, Rack (1U)
Offer details
Related Products
Description
HPE ProLiant DL360 Gen11 20EDSFF Configure-to-order Server. Processorfamilj: Intel® Xeon® Scalable. Typ av internminne: DDR5-SDRAM. Nätverksansluten (Ethernet). Strömförsörjning: 800 W. Chassityp: Rack (1U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfamilj | Intel® Xeon® Scalable |
| Processorns cachetyp | L3 |
| Processorsockel | LGA 4677 (Socket E) |
| Processortillverkare | Intel |
| Moderkortets chipset | Intel C741 |
| Minne | |
| Typ av internminne | DDR5-SDRAM |
| ECC | Ja |
| Lagringsmedia | |
| RAID-kontroller som stöds | Included - Embedded SATA controller (AHCI or Intel SATA Hybrid RAID controller) Optional - HPE Smart Array Gen11 Storage Controller in Variety of protocols -including NVMe-, port count, array utilities, and form factors (PCIe stand-up adapter and OCP3.0). Please see QuickSpecs for storage controllers selection. |
| Lagringsenhetsgränssnitt som stöds | SATA |
| RAID-nivåer | 0, 1, 5, 10 |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Nätverk | |
| LAN-styrenhet | Broadcom 5719, Broadcom BCM5719 |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Gigabit Ethernet |
| Anslutningar | |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 3 |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 4 |
| Expansionsplatser | Maximum 3 PCIe Gen5 slots and maximum 2 OCP 3.0 PCIe5 slots, for detail descriptions please see QuickSpecs. |
| Design | |
| Chassityp | Rack (1U) |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Prestanda | |
| Trusted Platform Module (TPM)-version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Säkerhetsegenskaper | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, TPM, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Management-Plattform | Included - HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download). Optional - HPE iLO Advanced, HPE OneView Advanced and HPE Compute Ops Management Refer to the iLO 6 User Guide |
| Strömtillförsel | |
| Nätaggregatstyp | HPE 500W Flex Slot Platinum Hot Plug Power Supply (available only in 4LFF CTO server), HPE 800W Flex Slot Platinum Hot Plug Power Supply, HPE 800W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply, HPE 1000W Flex Slot Titanium Power Supply, HPE 1600W Flex slot Platinum Hot Plug Power Supply, HPE 1600W DC Power supply, HPE 1600W Flex Slot -48VDC Hot Plug Power Supply, HPE 1800W-2200W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply. |
| Strömförsörjning | 800 W |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 434,6 mm |
| Höjd | 42,9 mm |
| Djup | 773,1 mm |
| Tekniska detaljer | |
| Antal lagringsenheter som stöds | 20 |
| Övrigt | |
| Minnestyper som stöds | DDR5-SDRAM |
| Säkerhetsegenskaper | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, TPM, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Antal processorer som stöds | 2 |
| Antalet DIMM-platser | 32 |