Offer details
Related Products
Description
HPE 960GB SATA 6G Mixed Use SFF BC Self-encrypting 5400M SSD. Solid-state drive kapacitet: 960 GB, SSD-diskens formfaktor: 2.5", Komponent för: Server/arbetsstation
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Gränssnitt | SATA |
| Komponent för | Server/arbetsstation |
| Solid-state drive kapacitet | 960 GB |
| Slumpvis läsning (4 kB) | 71652 IOPS |
| Random skrivning (4KB) | 52194 IOPS |
| NVMe | Nej |
| Hårdvarukryptering | Ja |
| SSD-diskens formfaktor | 2.5" |
| Avsedd arbetsbelastning | Mixed Use (MU) |
| Stöd för hot-plug | Ja |
| DWPD (drive writes per day) | 5 |
| Kompatibla produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning (genomsnitt) | 4,1 W |
| Prestanda | |
| Gränssnitt | SATA |
| Komponent för | Server/arbetsstation |
| Solid-state drive kapacitet | 960 GB |
| Slumpvis läsning (4 kB) | 71652 IOPS |
| Random skrivning (4KB) | 52194 IOPS |
| NVMe | Nej |
| Hårdvarukryptering | Ja |
| Kompatibla produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Design | |
| Komponent för | Server/arbetsstation |
| SSD-diskens formfaktor | 2.5" |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 219,2 mm |
| Djup | 228,6 mm |
| Höjd | 146,1 mm |
| Vikt | 560 g |
| Tekniska detaljer | |
| Gränssnitt | SATA |
| SSD-diskens formfaktor | 2.5" |
| Övrigt | |
| Vikt (imperial) | 0,56 kg (1.24 lbs) |
| Kompatibla produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |