Tripp Lite N785-INT-LC-MM mediakonverterare för nätverk 1000 Mbit/s 850 nm Svart
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: N785-INT-LC-MM
- EAN: 0037332205681
Tripp Lite N785-INT-LC-MM, 1000 Mbit/s, 1000Base-T, 550 m, 850 nm, Svart, LC
Offer details
Trade Prices
Description
Tripp Lite N785-INT-LC-MM. Maximal dataöverföringshastighet: 1000 Mbit/s, Omvandlare inmatningsgränssnitt: 1000Base-T. Maximal överföringshastighet avstånd: 550 m, Våglängd: 850 nm. Produktens färg: Svart. Fiberoptiska kontakten: LC, Anslutningsteknologi: Kabel. Spänning: 100 - 240 V, Växelström Frekvens: 50 - 60 hz, Ingående ström: 2 A
Specifications
| Nätverk | |
|---|---|
| Maximal dataöverföringshastighet | 1000 Mbit/s |
| Omvandlare inmatningsgränssnitt | 1000Base-T |
| Prestanda | |
| Maximal överföringshastighet avstånd | 550 m |
| Våglängd | 850 nm |
| Egenskaper | |
| Intern | Nej |
| Produktens färg | Svart |
| Anslutningar | |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Fiberportar kvantitet | 2 |
| Fiberoptiska kontakten | LC |
| Strömtillförsel | |
| Spänning | 100 - 240 V |
| Ingående ström | 2 A |
| Utgångsspänning | 5 V |
| Extern strömadapter | Ja |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 119,4 mm |
| Djup | 69,9 mm |
| Höjd | 25,4 mm |
| Vikt | 450 g |
| Förpackningens bredd | 121,9 mm |
| Låddjup | 228,6 mm |
| Höjd | 48,3 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 410 g |
| Förpackningens innehåll | |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 121,9 mm |
| Låddjup | 228,6 mm |
| Höjd | 48,3 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 410 g |
| Design | |
| Intern | Nej |
| Ursprungsland | Kina |
| Produktens färg | Svart |
| Certifikat | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Tekniska detaljer | |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 10037332205688 |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningens bredd | 259,1 mm |
| Ytterförpackningens längd | 269,2 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 304,8 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 4,76 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 10 styck |
| Ursprungsland | Kina |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 10037332205688 |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |