Tripp Lite N785-INT-PSFP mediakonverterare för nätverk 1000 Mbit/s Flerläge, Enkelläge Svart
- Brand: Eaton
- Category:
- SKU: N785-INT-PSFP
- EAN: 0037332273031
Tripp Lite N785-INT-PSFP, 1000 Mbit/s, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, Snabb Ethernet, Gigabit Ethernet, 10,100,1000 Mbit/s, Fullständig, Halv, SFP
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Tripp Lite N785-INT-PSFP. Maximal dataöverföringshastighet: 1000 Mbit/s, Kommunikationsstandarder: IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, Typ av ethernet-gränssnitt: Snabb Ethernet, Gigabit Ethernet. Fiberoptiska kontakten: SFP, Anslutningsteknologi: Kabel. Fiberlägets struktur: Flerläge, Enkelläge. Produktens färg: Svart, Ursprungsland: Kina. Spänning: 100 - 240 V, Växelström Frekvens: 50 - 60 hz, Ingående ström: 1.5 A
Specifications
| Nätverk | |
|---|---|
| Maximal dataöverföringshastighet | 1000 Mbit/s |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Snabb Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Duplex systemet | Fullständig, Halv |
| Anslutningar | |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Fiberportar kvantitet | 1 |
| Fiberoptiska kontakten | SFP |
| Prestanda | |
| Fiberlägets struktur | Flerläge, Enkelläge |
| Design | |
| Intern | Nej |
| LED-indikatorer | Ja |
| Ursprungsland | Kina |
| Produktens färg | Svart |
| Strömtillförsel | |
| Spänning | 100 - 240 V |
| Ingående ström | 1.5 A |
| Utgångsspänning | 48 V |
| Uteffekt | 1,25 A |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Extern strömadapter | Ja |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Förpackningens innehåll | |
| Förpackningstyp | Låda |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Bruksanvisning | Ja |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 70 mm |
| Djup | 95 mm |
| Höjd | 25 mm |
| Förpackningens bredd | 215,9 mm |
| Låddjup | 243,8 mm |
| Höjd | 106,7 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,27 kg |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | -20 - 60 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 90% |
| Förpackning | |
| Förpackningstyp | Låda |
| Förpackningens bredd | 215,9 mm |
| Låddjup | 243,8 mm |
| Höjd | 106,7 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,27 kg |
| Tekniska data | |
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 10037332273038 |
| Harmonized System (HS)-kod | 8517,62,0090 |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), REACH, RoHS, UKCA, WEEE |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningens bredd | 266,7 mm |
| Ytterförpackningens längd | 439,4 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 579,1 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 13,2 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 10 styck |
| Harmonized System (HS)-kod | 8517,62,0090 |