Tripp Lite N785-INT-SC-SM mediakonverterare för nätverk 1000 Mbit/s 1310 nm Enkelläge Svart
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: N785-INT-SC-SM
- EAN: 0037332236364
Tripp Lite N785-INT-SC-SM, 1000 Mbit/s, Snabb Ethernet, Gigabit Ethernet, 10,100,1000 Mbit/s, Fullständig, Halv, Cat5, Cat5e, Cat6, Cat6a, Fiber, 20000 m
Offer details
Trade Prices
Description
Tripp Lite N785-INT-SC-SM. Maximal dataöverföringshastighet: 1000 Mbit/s, Typ av ethernet-gränssnitt: Snabb Ethernet, Gigabit Ethernet, Datahastighet för Ethernet-LAN: 10,100,1000 Mbit/s. Maximal överföringshastighet avstånd: 20000 m, Våglängd: 1310 nm, Fiberlägets struktur: Enkelläge. Produktens färg: Svart, Material, hölje: Metall. Fiberoptiska kontakten: SC, Anslutningsteknologi: Kabel. Spänning: 100 - 240 V, Växelström Frekvens: 50 - 60 hz, Ingående ström: 0.35 A
Specifications
| Nätverk | |
|---|---|
| Maximal dataöverföringshastighet | 1000 Mbit/s |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Snabb Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Duplex systemet | Fullständig, Halv |
| Kabeltyper som stöds | Cat5, Cat5e, Cat6, Cat6a, Fiber |
| Prestanda | |
| Maximal överföringshastighet avstånd | 20000 m |
| Våglängd | 1310 nm |
| Fiberlägets struktur | Enkelläge |
| Egenskaper | |
| Intern | Nej |
| LED-indikatorer | Ja |
| Material, hölje | Metall |
| Produktens färg | Svart |
| Anslutningar | |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Fiberportar kvantitet | 1 |
| Fiberoptiska kontakten | SC |
| Likströmsingång | Ja |
| Strömtillförsel | |
| Spänning | 100 - 240 V |
| Ingående ström | 0.35 A |
| Utgångsspänning | 5 V |
| Uteffekt | 2 A |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 70,1 mm |
| Djup | 94 mm |
| Höjd | 25,9 mm |
| Vikt | 200 g |
| Förpackningens bredd | 240 mm |
| Låddjup | 130 mm |
| Förpackningens höjd | 55,1 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 440 g |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 90% |
| Förpackningens innehåll | |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Bruksanvisning | Ja |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 240 mm |
| Låddjup | 130 mm |
| Förpackningens höjd | 55,1 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 440 g |
| Design | |
| Intern | Nej |
| LED-indikatorer | Ja |
| Material, hölje | Metall |
| Ursprungsland | Kina |
| Produktens färg | Svart |
| Certifikat | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Tekniska detaljer | |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 10037332236361 |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningens bredd | 304,8 mm |
| Ytterförpackningens längd | 273 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 254 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 4,58 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 10 styck |
| Ursprungsland | Kina |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 10037332236361 |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |