StarTech.com 1 m DisplayPort 1.2-kabel - 4K x 2K Ultra HD VESA-certifierad DisplayPort-kabel - DP till DP-kabel för bildskärm - DP-video-/displaysladd - Låsbara DP-kontakter
- Brand: StarTech.com
- Category:
- SKU: DISPLPORT3L
- EAN: 5054629222850 5052461656550 07 ...1656550 0755034048725 0065030839167 0851975718748 0354048282240more
StarTech.com 1 m DisplayPort 1.2-kabel - 4K x 2K Ultra HD VESA-certifierad DisplayPort-kabel - DP till DP-kabel för bildskärm - DP-video-/displaysladd - Låsbara DP-kontakter
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Skapa högupplösta 4k x 2k-anslutningar med HBR2-stöd mellan dina DisplayPort-utrustade enheter
DISPLPORT3L DisplayPort™ 1.2-kabeln på 91 cm med lås ger en säker anslutning mellan dina DisplayPort-utrustade enheter och kan ge högre prestanda än HDMI® eller Dual Link DVI. DP-kabeln stöder höga upplösningar på upp till 4k x 2k (3840x2160) vid 60 Hz med maximalt HBR2-bandbredd på 21,6 Gbps. Kabeln stöder även Multi-Stream (MST) för kedjekoppling av flera skärmar och ger valfritt audio-stöd. DISPLPORT3L täcks av StarTech.coms livstidsgaranti för garanterad tillförlitlighet och ser till att digitalt skyddat innehåll visas korrekt med både HDCP och DPCP.
The StarTech.com Advantage
DISPLPORT3L DisplayPort™ 1.2-kabeln på 91 cm med lås ger en säker anslutning mellan dina DisplayPort-utrustade enheter och kan ge högre prestanda än HDMI® eller Dual Link DVI. DP-kabeln stöder höga upplösningar på upp till 4k x 2k (3840x2160) vid 60 Hz med maximalt HBR2-bandbredd på 21,6 Gbps. Kabeln stöder även Multi-Stream (MST) för kedjekoppling av flera skärmar och ger valfritt audio-stöd. DISPLPORT3L täcks av StarTech.coms livstidsgaranti för garanterad tillförlitlighet och ser till att digitalt skyddat innehåll visas korrekt med både HDCP och DPCP.
The StarTech.com Advantage
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Kabellängd | 0,91 m |
| Anslutning 1 | DisplayPort |
| Anslutning 2 | DisplayPort |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 2 | Hankoppling |
| Plätering på anslutningskontakter | Nickel |
| Låsande kontakter | Ja |
| Produktens färg | Svart |
| Kabelmärkning | CMG (CM) |
| Kabelskärmen | Mylarfolie av aluminium |
| Jacka material | Polyvinylklorid (PVC) |
| AWG kabelstorlek | 30 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| DisplayPort Content Protection (DPCP) | Ja |
| Bandbredd | 21600 MB/s |
| Maximal upplösning | 4096 x 2160 pixlar |
| HDCP | Ja |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Antal ledare | 19 |
| Max uppdateringsfrekvens | 60 hz |
| MST (Multi Stream Transport) | Ja |
| Anslutning 1, formfaktor | Rak |
| Anslutning 2, formfaktor | Rak |
| Certifikat | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Vikt & dimension | |
| Kabeldiameter | 6,5 mm |
| Vikt | 79 g |
| Förpackningens bredd | 200 mm |
| Låddjup | 220 mm |
| Förpackningens höjd | 20 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 88 g |
| Förpackning | |
| Kabeldiameter | 6,5 mm |
| Vikt | 79 g |
| Förpackningens bredd | 200 mm |
| Låddjup | 220 mm |
| Förpackningens höjd | 20 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 88 g |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Förpackningens innehåll | |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Tekniska detaljer | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Logistikdata | |
| Produkter per ytterförpackning | 120 styck |
| Ytterförpackningens bredd | 335 mm |
| Ytterförpackningens längd | 500 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 280 mm |